Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.cz › Knihovna článků o migraci

Knihovna článků o migraci

Žánr:
recenzezměnit
Téma:
- všechna tématazměnit
Země:
- všechny zemězměnit
Text:
Autor:
Články v angličtině vyhledávejte přes www.migrationonline.cz.
Můj syn bude uprchlík…

Můj syn bude uprchlík…

17. 12. 18 Jan Sušer
Nastává advent – období, v němž naši obránci křesťanských hodnot propadají jakési bipolární poruše: tu šílí a za vypůjčený dukát extaticky skupují lecjakou blbost, kterou nutně musí mít sami, nebo někdo z jejich blízkých, tu se choulí za sychrava v koutě v depresích a smutku s pocitem zvláštní nenaplněnosti, který nezažene ani osmý nášup bramborového salátu. ...
Uprchlictví a azylČeská republika recenze
Skaut vydal publikaci o migraci a uprchlictví

Skaut vydal publikaci o migraci a uprchlictví

2. 5. 16
Mezinárodně uznávaná asociace českého skautingu, spolek Junák – Český skaut, sdružující přes 50 tisíc členů, vydává ve spolupráci se sdružením Na Zemi metodického průvodce Lidé v pohybu pro práci s kontroverzními tématy migrace a uprchlictví. Publikace má sloužit jako podpůrný materiál pro skautské vzdělávací aktivity i pro další pedagogy, které toto téma zajímá.
Uprchlictví a azylEU, Česká republika
/Jinde/: Baobab vydává sbírku povídek o tom, jaké to je být cizinec

/Jinde/: Baobab vydává sbírku povídek o tom, jaké to je být cizinec

25. 4. 16
Sdružení Meta ve spolupráci s nakladatelstvím Baobab vydalo knihu s názvem Jinde (http://www.baobab-books....
Integrace, Uprchlictví a azylEU, Česká republika recenze
Základy interkulturního soužití - Dana Moree

Základy interkulturního soužití - Dana Moree

23. 11. 15
Ucelený pohled na témata, která jsou důležitá pro zvládání situací setkání lidí z různých kultur. Kultura je zde pojatá velmi prakticky jako fenomén, který ovlivňuje naše běžné každodenní fungování a který zasahuje do mnoha různých interakcí. Autorka knihy vychází z předpokladu, že pro úspěšné zvládnutí kulturních konfliktů je nutné reflektovat několik rovin interakce. ...
IntegraceČeská republika
Recenze knihy Etnická rozmanitost ve škole: stejnost v různosti

Recenze knihy Etnická rozmanitost ve škole: stejnost v různosti

30. 6. 15 Klára Vomastková

Jak se s rostoucím počtem žáků migrantů proměňuje charakter školních tříd? Jaké strategie integrace volí žáci migranti v rámci své školní třídy? Co je zdrojem školního úspěchu a aspirací druhé vietnamské generace v České republice? Jakou roli má vzdělávání v procesu začleňování migrantských rodin?

IntegraceČeská republika recenze

Recenze tematického čísla 16 (2), 2014 odborného časopisu Lidé města

9. 3. 15 Vanda Černohorská
Pokud se chcete dozvědět více o tom, jakým způsobem využívají zprostředkovatelské pracovní agentury migranty v Čechách, jak zneužívají evropští populisté demografické statistiky za účelem vytvoření xenofobního napětí v holandské společnosti, nebo třeba proč stále více uprchlíků přichází zbytečně o život během své zoufalé cesty ze severní Afriky do EU, nebo co znamená koncept „domova“ nebo...
recenze

Recenze tematického čísla odborného časopisu Lidé města „Gender and Family in Migration“

14. 1. 14 Vanda Černohorská
Jak již název „Gender and Family in Migration“ napovídá, ústředním tématem zářijového čísla časopisu Lidé města jsou proměny genderových a rodinných vztahů pod vlivem migrace....
Pracovní migrace, Gender a migracerecenze

Recenze knihy Making Migration Work – The Future of Labour Migration in the European Union

29. 8. 13 Lenka Pavelková
Jak již z názvu vyplývá, publikace Making Migration Work – The Future of Labour Migration in the European Union se zabývá pracovní migrací v rámci Evropské unie a jejími perspektivami do budoucnosti.
Pracovní migrace, Integracerecenze

Studie o právech dítěte - recenze

11. 4. 13 Hana Lupačová
Publikace o právech dítěte nabízí pohled na práva dětí z různých oblastí práva, mimo jiné se v ní autoři zabývají i jazykovým vzděláváním dětí-migrantů. Zvláštní pozornost je věnována možnosti implementace dobré praxe ze Švýcarska do českého kontextu.
IntegraceČeská republika recenze

Recenze knihy Cizinecké právo

21. 3. 13 Jaroslav Větrovský
Cílem knihy Cizinecké právo je poskytnout čtenáři přehled o nejrůznějších právních otázkách, „se kterými se cizinci žijící v ČR setkávají ve svém praktickém životě“. Podle shrnující recenze Jaroslava Větrovského je právě jasnost, přehlednost, srozumitelnost a logické členění textu mezi hlavními přednostmi, kterými kniha nutně zaujme.
Pracovní migrace, Uprchlictví a azyl, Integrace, Nové cizinecké zákonyČeská republika recenze

Recenze knihy The European Second Generation Compared – Does the Integration Context Matter? Maurice Crul, Jens Schneider & Frans Lelie (eds.)

30. 10. 12 Lenka Pavelková
Publikace se věnuje integraci druhé generace cizinců do společnosti se zaměřením na klíčové oblasti jako je vzdělání, trh práce, výběr partnera, místní identita a náboženství. Hlavním cílem autorů je zjistit, zda a do jaké míry záleží úspěch této integrace na kontextu země a města, ve kterém daní příslušníci druhé generace žijí.
Migrace a EU, Integracerecenze

Ivo Vasiljev - Život s více jazyky: jazyková autobiografie

11. 10. 12 Helena Masníková
Recenze nejnovější knihy lingvisty a orientalisty Ivo Vasiljeva ilustruje jeho jazykový vývoj od dětství až po nedávnou minulost. V detailním autobiografickém vyprávění mapujícím téměř 80 let autorova života se spojuje beletrie s lingvistikou a dává tak vzniknout originálnímu dílu vhodnému jak pro odborníky, tak i pro laiky.

Česká republika recenze

Recenze knihy Dušana Drbohlava a kol. „Migrace a (i)migranti v Česku: kdo jsme, odkud přicházíme, kam jdeme?“

17. 8. 11 Tereza Modráková
Cílem knihy je přiblížit problematiku migrace v ČR v její vývojové perspektivě s důrazem na deskripci demografických, ekonomických, politických či postojových aspektů. Situace Česka v této oblasti je pak komparována s ostatními státy střední Evropy....
IntegraceČeská republika recenze

Recenze knihy Peggy Levitt „God Needs No Passport. Immigrants and the Changing Religious Landscape“

12. 7. 11 Denisa Sedláčková
Kniha Peggy Levitt navazuje na její předchozí publikaci The Transnational Villagers (2001). Zkoumá životy čtyř skupin, muslimů z Pákistánu, hinduistů z Indie, katolíků z Irska a protestantů z Brazílie a to nejen na území Bostonu a okolí, ale také v zemích, ze kterých přišli....
Integracerecenze

Recenze knihy “The Politics of European Citizenship: Deepening Contradictions in Social Rights and Migration Policy”

11. 3. 11 Soňa Schovánková
Publikace se věnuje tématu občanství Evropské unie. Autoři sledují vývoj konceptu občanství EU od padesátých let minulého století přes léta devadesátá, kdy bylo občanství EU formálně zakotveno v Maastrichtské smlouvě, až po současnost.
Migrace a EUrecenze
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 6 | »
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect