Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.cz › Knihovna článků o migraci

Knihovna článků o migraci

Žánr:
recenzezměnit
Téma:
- všechna tématazměnit
Země:
- všechny zemězměnit
Text:
Autor:
Články v angličtině vyhledávejte přes www.migrationonline.cz.

Nový pohľad na staré problémy. Súhrn zistení o kultúrnej integrácii migrantov na Slovensku.

25. 8. 10
Server MultiKulti.sk publikoval recenzi knihy Migranti – Nový pohľad na staré problémy autorek Eleny Gallové Kriglerové, Jany Kadlečíkové a Jarmily Lajčákové.
Integracerecenze

Gender v pohybu? Recenze knihy Helmy Lutz: Gender Mobil? Geschlecht und Migration in transnationalen Räumen

24. 8. 10 Anna Holičová
Kniha Gender Mobil? Geschlecht und Migration in transnationalen Räumen je souborem článků předních autorek bádajících na poli genderu a migrace. Ve čtyřech kapitolách autorky diskutují o biografiích, identitách, metodách a teoriích, jež překračují hranice jednoho státu....
Gender a migracerecenze

Recenze knihy: D. Kosař et al. - Zákon o azylu. Komentář

23. 6. 10 Jaroslav Větrovský
Po více než 10 letech platnosti zákona o azylu se na českém trhu konečně objevil jeho první komentář. Úctyhodné dílo pětičlenného autorského kolektivu o rozsahu více než 700 stran je určeno především odborné veřejnosti z řad právníků, užitečné informace v něm však najde kdokoliv, kdo s tímto právním předpisem přichází do styku.
Uprchlictví a azylrecenze
Recenze knihy J. Vaculíka „České menšiny v Evropě a ve světě“

Recenze knihy J. Vaculíka „České menšiny v Evropě a ve světě“

17. 3. 10 Tereza Kušniráková
Kniha České menšiny v Evropě a ve světě profesora historie z Masarykovy univerzity v Brně Jaroslava Vaculíka je výstupem autorova více jak třicetiletého studia migrace Čechů a jejich usidlování mimo české území. Jedná se o ambiciózní a v dané oblasti nejkomplexnější publikaci, jejímž cílem je zprostředkovat čtenáři podrobný obraz o krajanské emigraci od 16. století dodnes.
recenze

Recenze knihy Migrace a neregulérní práce v Rakousku: případová studie struktury a dynamiky neregulérního zaměstnávání cizinců v Evropě na začátku 21. století. Michael Jandl, Christina Hollomey, Sandra Gendera, Anna Stepien a Veronika Bilger

12. 3. 10 Blanka Hančilová
Výzkumná zpráva představuje výsledky kvalitativní studie zaměřené na neregulérní zaměstnávání migrantů v Rakousku. Zpráva tvrdí, že vedle studií, které již byly napsány o nabídce neregulérní práce migrantů, je ještě třeba více zkoumat poptávku po ní.
Regularizace nelegální migracerecenze

Recenze knihy Gendered Transitions. Mexican Experiences of Migration autorky P. Hondagneu-Sotelo

4. 3. 10 Adéla Souralová
Kniha "Gendered Transitions. Mexican Experiences of Migration" přináší první komplexní pohled na téma "gender a migrace", mapuje mexickou migraci žen a mužů z Mexika do USA a zdůrazňuje gender jako organizační princip migračního procesu.
Gender a migracerecenze

Recenze knihy „Nelegální ekonomické aktivity migrantů (Česko v evropském kontextu)“

18. 11. 09 Adéla Souralová
Recenze se zaměřuje na první původní českou knihu mapující fenomén nelegálních ekonomických aktivit migrantů. Jejím cílem je komplexně zmapovat problematiku nelegální migrace na pozadí evropského kontextu.
Regularizace nelegální migracerecenze

Recenze knihy Carol M. Swainové (ed.): „Debating Immigration“

28. 10. 09 Matouš Bořkovec
Recenze přibližuje sborník textů „Debating Immigration“ sestavený americkou politoložkou Carol M. Swainovou z Vanderbilt University v Tennessee. Styčným bodem všech esejů v knize je snaha postihnout významné rysy veřejné diskuse o imigraci v USA a částečně také v Evropě.
Migrace a EUrecenze

Recenze knihy - Peter Nyers: Rethinking Refugees. Beyond States of Emergency

20. 9. 09 Adéla Souralová
Kniha Rethinking Refugees. Beyond States of Emergency přináší do migračních studií novou perspektivu přemýšlení nejen o uprchlictví, ale i o migračním procesu obecně. Foucaultovský přístup čtenářstvu předkládá pohled na uprchlice a uprchlíky skrze konstruování pojmů a kategorií cirkulujících v globalizovaném světě....
Uprchlictví a azylrecenze

Recenze knihy „Chechens in the European Union“

14. 4. 09 Eva Kočárková
Kniha Chechens in the European Union (Čečenci v Evropské Unii) je složena z dvanácti textů, jejichž hlavním cílem je shromáždění expertních znalostí pro vytvoření úspěšnějších integračních postupů pro Čečence v Evropě.
Uprchlictví a azylrecenze
Recenze knihy Permanent or circular migration? Policy choices to address demografic decline and labour shortage in Europe

Recenze knihy Permanent or circular migration? Policy choices to address demografic decline and labour shortage in Europe

17. 2. 09 Lenka Pavlíková
Kniha "Permanent or circular migration? Policy choices to address demografic decline and labour shortage in Europe" se soustředí na demograficko-ekonomickou analýzu osmi evropských států a zaměřuje se na definování možných směřování migrační politiky, která by reagovala na stárnutí populace a úbytek pracovní síly v Evropě.
Migrace a rozvojrecenze
Recenze knihy Phillipa Legraina „Immigrants: Your Country Needs Them“

Recenze knihy Phillipa Legraina „Immigrants: Your Country Needs Them“

15. 12. 08 Daniela Prusina
Kniha Phillipa Legraina "Immigrants: Your Country Needs Them" zkoumá pozitivní dopady migrace a její potenciál přispět po ekonomické, sociální a kulturní stránce k rozvoji zemí původu. Phillipe Legrain v knize předkládá množství životních příběhů migrantů a pomocí nich usiluje o odstranění existujících mýtů, předsudků a obav.
Migrace a rozvojrecenze

Fragments from the Dark

12. 9. 08 Lenka Šafránková Pavlíčková
Co skutečně ty, které jsou donuceny utíkat, zažívají, jaké to je žít rok, pět, dvacet let v cizí zemi, být ženou - uprchlicí, jaké to je ztratit domov? Kniha „Fragments from the Dark“ je unikátní sbírkou básní, svědectví, krátkých příběhů, obrazů a rozhovorů, jejichž autorkami jsou ženy, které žijí nebo se narodily ve Walesu a mají k těmto otázkám co říci.
Uprchlictví a azylrecenze
Recenze knihy European Immigration: A Sourcebook

Recenze knihy European Immigration: A Sourcebook

22. 7. 08 Karolína Babická
Kniha „European Immigration: A Sourcebook“ (Eds: A. Triandafyllidou a R. Gropas Ashgate, Cornwall 2007) poskytuje základní přehled o imigraci a imigračních politikách jednotlivých členských států Evropské Unie a tyto informace zasazuje do historického a politického kontextu....
Migrace a EUrecenze

Recenze knihy Irregular Migration, Informal Labour and Community: A Challenge for Europe

16. 5. 08 Ondřej Daniel
Rozsáhlý sborník přináší širokou škálu pohledů na nelegální migraci, zejména pak v jejím vztahu k neformálnímu zaměstnávání. Sborník je výsledkem konference „Irregular Migration, Informal Labour and Community in Europe“ z roku 2005 v Istanbulu a představuje řadu velmi kvalitních teoretických statí a případových studií, jež by mohly být charakterizovány jako příspěvky současné sociální teorii...
Migrace a EUrecenze
« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect