Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Anti-imigrační postoje a ubývání demokracie v Evropě - záznam z debaty

Anti-imigrační postoje a ubývání demokracie v Evropě - záznam z debaty

Ve středu 22. června proběhla v Klubovně Městské knihovny v Praze poslední předprázdninová debata v rámci cyklu Lidové školy migrace 2016 pořádané Multikulturním centrem Praha a Friedrich-Ebert-Stiftung. Tentokrát byly tématem anti-imigrační tendence a jejich dopad na ubývání demokracie v evropských společnostech.

Pozvání přijali a příspěvky si připravili politolog a novinář Ondřej Slačálek, sociolog Ondřej Lánský a studentka politologie Sára Drahokoupil Vidímová.

Záznam z debaty Anti-imigrační postoje a ubývání demokracie v Evropě můžete zhlédnout zde.

Diskuzi zahájil Ondřej Slačálek, který na několika konkrétních příkladech dekonstruoval příčiny české islamofobie, ale zároveň poukázal na demokratizační potenciál některých hnutí, která reprezentují boj proti multikulturalismu, « humáčům » a sluníčkářům. Navázala Sára Drahokoupil Vidímová, která prostor využila, aby promluvila o aktuálním dění ve Francii, které je českými médii přecházeno a představila hnutí Nuit Debout, které slouží mimo jiné jako reakce na krizi demokracie západního střihu. Na závěr dostal slovo Ondřej Lánský, který hovořil zejména o krizi liberalismu a odtržení politických a ekonomických elit od zbytku společnosti, což má za následek výraznou mobilizaci vůči stávajícímu politickému systému.

Následovala živá diskuze s publikem, která trvala až do samotného uzavírání budovy Městké knihovny.

zaznam_antiimigracni.jpg

Zde naleznete přehled všech akcí pořádaných v rámci Lidové školy migrace

12. 7. 16
...nahoru ▲