Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
13. 2. 19
Zdroj: migraceonline.cz
Projekt: SHAREDINT

Pracuji v obchodě. A znám svá práva. Právní minimum pro pracující v obchodě

Pracuji v obchodě. A znám svá práva. Právní minimum pro pracující v obchodě

Pracovní podmínky v obchodních řetězcích často překračují zákoník práce a bezpečnostní předpisy. Zaměstnankyně a zaměstnanci pracují ve velmi stresujících podmínkách a mnohdy se stávají objektem šikany ze strany svých nadřízených. Jsou nuceni pracovat přesčas a s docházkou se často manipuluje. Proto jsme pro ně vytvořili příručku, která obsahuje odpovědi na často kladené pracovněprávní otázky. Věříme, že táto brožura přispěje k vytváření lepších pracovních podmínek v super a hypermarketech. Sebevědomí a spokojení pracovníci znamenají totiž i spokojené zákazníky.

Zde si můžete stáhnout příručku v českém jazyce.

Zde si můžete stáhnout příručku v ukrajinském jazyce.

 


Publikace je součásti našeho projektu „Za sdílené zájmy zahraničních a místních pracovníků“ podpořeného programem Evropské unie "Evropa pro občany".

Informace uvedené v publikaci reflektují pouze názory autorů. Evropská komise nenese žádnou odpovědnost za případné šíření a užití informací obsažených v této publikaci.

Brožura také navazuje na materiály vydané v roku 2016 v rámci obdobného projektu Ženy za pultem, o kterém si můžete přečíst zde.

13. 2. 19
Zdroj: migraceonline.cz
Projekt: SHAREDINT
...nahoru ▲