Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Jak byla Jitka chudá - Polohraný dokument, jehož spoluautory jsou žáci základní školy ze sídliště Chanov

Jak byla Jitka chudá - Polohraný dokument, jehož spoluautory jsou žáci základní školy ze sídliště Chanov

2. 8. 12
Na základě vymyšleného scénáře a přispění žáků a učitelů ZŠ Chanov, vzniknul film o romských deváťácích, který spojuje hranou a dokumentární formu.

Sídliště Chanov bylo v devadesátých letech synonymem romského ghetta. Roman, Jitka a Zdeněk jsou žáci IX. A, kteří zde bydlí a kteří přispívají do redakce školního časopisu, všichni tři chtějí pokračovat ve studiu na střední škole. Společně napsali filmový scénář o chudé dívce Jitce. Jitčinou touhou je jít studovat střední školu, bohužel má velmi těžkou startovní pozici – její matka bere drogy.

Roman, Jitka a Zdeněk problémy sídliště reflektují, nicméně chtějí ukázat, že špatné poměry na sídlišti Chanov se mění k lepšímu a že, jak sami říkají „nejsou všichni Romové takoví, jak se ukazuje v televizi“.

Režie: R. Kohoutová

Dokument můžete shlédnout ZDE.


Národnost v pubertě II. – Chanov
Čtyřdílný dokumentární cyklus Národnost v pubertě ukazuje, jak se v naší republice žije čtyřem vybraným menšinám. Pod hledáčky kamery se tak ocitly vietnamské, muslimské, romské a ukrajinské komunity....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect