Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Česká republika: Zavedení zaměstnanecké karty pro pobyt bez víz

Česká republika: Zavedení zaměstnanecké karty pro pobyt bez víz

16. 1. 17
Zdroj: migraceonline.cz

Podle dodatku k zákonu o pobytu cizinců a jiných změn k příslušným zákonům, které byly navrženy Ministerstvem vnitra a schválené vládou 28. listopadu, budou moc cizinci pracovat v České republice na delší dobu bez nutnosti prodlužování víz. Navrhovaný dodatek bude posouzen Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky.

Nový návrh zákona zavádí vnitřní zaměstnaneckou kartu, která umožní manažerům ze zahraničí, specialistům či stážistům, kteří pracují ve firmě nebo společnosti se sídlem mimo EU, tak i cizincům, kteří přicházejí na sezónní práce, pobyt až šest měsíců. Ve výjimečných případech, kdy jejich obchodní aktivity přinášejí výrazné investice, karta povoluje pobyt až na dva roky první kategorii pracovníků.

Právní změny také znamenají efektivnější dodání dokumentů k pobytu cizincům v zahraničí. Dokumenty budou nejprve poslány elektronicky příslušné diplomatické misi v zahranič, která pak doručí jejich papírovou formu poštou. Je proto nutné investovat do zlepšení informačních systémů Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí.

ZDROJ: Ministerstvo vnitra České republiky...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect