Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czO násProjekty › Uč se a zapoj se

Uč se a zapoj se

Vzdělávací projekt je zaměřený na aktivizaci mladých lidí a přenos dobrých praxí v oblasti interkulturního vzdělávání a aktivního občanství z České republiky do Hercegovsko-neretvanského kantonu. V tomto kantonu jsou školy, které navštěvují žáci podle etnické příslušnosti.

Vzhledem k tomu, že jsou některá města segregovaná i geograficky, mladí lidé mají málo příležitostí, kde se fyzicky potkat. Projekt na tuto situaci reaguje vytvořením prostoru, kde by se mladí lidé mohli setkávat bez ohledu na jejich etnickou (a jinou) příslušnost. Zároveň je chce vést k tomu, aby byli připraveni – pod vedením zkušených vrstevníků – mentorů – realizovat vlastní komunitní projekt.
V neposlední řadě dostanou mladí lidé příležitost pracovat s prostorem měst, ve kterém žijí, zmapovat místa, která by chtěli změnit, vylepšit a přednést své návrhy na změny místním zastupitelům.

Doba trvání: leden 2017 – červen 2018 (projekt navazuje na rok 2014 a 2016).

Koordinátorka projektu: Lucie Bilderová, lucie.bilderova@mkc.cz

Metodika Molim? Ja i stereotipi?, která vznikla v roce 2014 a je určená pro učitele posledních ročníků ZŠ a SŠ v Bosně a Hercegovině je ke stažení zde.


transition_lg_mfa.gif


Projekt je realizován ve spolupráci s Nansen Dijalog Centar Mostar a je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce.


Výstupy projektu:

Česká pomoc v Bosně a Hercegovině: MKC vytváří prostor pro studenty různých etnik

Česká pomoc v Bosně a Hercegovině: MKC vytváří prostor pro studenty různých etnik

23. 5. 18
Skoro nikde v Evropě není společnost tak složitá jako v Bosně a Hercegovině. Dělící linie se zde rýsují podél etnicity, v jednom státu spolu žijí bosenští Srbové, bosenští Chorvaté a Bosňáci. Křehký mír v oblasti i to, zda země někdy vstoupí do Evropské unie, závisí do velké míry na nastupující generaci....
tiskové zprávy
Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině ještě v jednom projektu: Kdo je jiný, je originální, kdo je jiný, je krásný, toho, kdo je jiný, je potřeba mít rád

Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině ještě v jednom projektu: Kdo je jiný, je originální, kdo je jiný, je krásný, toho, kdo je jiný, je potřeba mít rád

23. 2. 18

Místní tým Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině realizuje projekt ve spolupráci se Sdružením rodičů, dětí a mládeže se speciálními potřebami „Žijeme pod stejným sluncem“ (Sunce na je zajedničko) v Trebinje. Jeho cílem je upozornit na život lidí se zdravotním postižením a poukázat na jejich roli v komunitě.

Ekonomický rozvoj, sociální stát a občanstvíčlánky
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect