Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
23. 2. 18
Zdroj: migraceonline.cz

Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině ještě v jednom projektu: Kdo je jiný, je originální, kdo je jiný, je krásný, toho, kdo je jiný, je potřeba mít rád

Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině ještě v jednom projektu: Kdo je jiný, je originální, kdo je jiný, je krásný, toho, kdo je jiný, je potřeba mít rád

Místní tým Asociace středoškoláků v Bosně a Hercegovině realizuje projekt ve spolupráci se Sdružením rodičů, dětí a mládeže se speciálními potřebami „Žijeme pod stejným sluncem“ (Sunce na je zajedničko) v Trebinje. Jeho cílem je upozornit na život lidí se zdravotním postižením a poukázat na jejich roli v komunitě.

Organizátoři projektu konstatují, že myšlenka existuje již více než rok, ale teprve nyní se konečně povedla převést v reálné dílo. Členové sdružení se spojili s malými dětmi a výsledkem je pomalovaná zeď před budovou sdružení ve městě Trebinje. Dětské malby budou slavnostně odhaleny další den  za přítomnosti členů Sdružení, mladých lidí a příslušníků místní komunity.  

Koordinátorka projektu, Milica Ivković sdělila našemu portálu, že vše bylo možné udělat díky semináři Uč se a zapoj se, který proběhl v Mostaru a byl organizován Nansen Dialogue Centrem Mostar a Multikulturním centrem Praha za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR. Cílem tohoto školení je podpořit vznik menších mládežnických projektů, jako je tento.

Jeho smyslem je udělat něco, co by přitáhlo pozornost spoluobčanů z Trebinje k prostředí, ve kterém žijí, a zároveň upozornilo na situaci lidí žijících s postižením.

 

 

„Celý projekt zahrnuje sdílení, setkání, přípravu místa realizace a umístění motivů na stěnu, které se nacházejí kolem organizace ‚Žijeme pod stejným sluncem‘, říká Milica a dodává, že na zítřek, poslední den realizace projektu, jsou naplánovaná setkání s příjemci výše uvedených služeb jejich rodiči a symbolické odhalení nástěnné malby.

Představitelé sdružení „Žijeme pod stejným sluncem“ vyjádřili spokojenost s touto myšlenkou a poukázali na to, že jsou rádi, že je prostor kolem sdružení zkrášlen.

Slogan projektu je Kdo je jiný, je originální, kdo je jiný, je krásný, toho, kdo je jiný, je potřeba mít rád.

Autor: Srećko Š.
Z bosenštiny přeložila Lucie Bilderová.
Originál zveřejněn na portále Hercegovina Promo, 22/8/2017
http://www.hercegovinapromo.com/asocijacija-srednjoskolaca-u-bih-u-jos-jednom-projektu-drugacije-je-posebno-drugacije-je-divno-drugacije-treba-voljeti/

Projekt je financován Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce a Nadací Albatros.

                                                                                                                                                                                                                          

23. 2. 18
...nahoru ▲