Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Proti nenávisti a "pevnosti Evropa"

Proti nenávisti a "pevnosti Evropa"

V sobotu 6. února v Praze proběhnou dvě akce Za Evropu beze strachu a nenávisti #REFUGEESWELCOME a Solidarita bez hranic: Akční den proti pevnosti Evropa. Multikulturní centrum Praha tyto důležité projevy občanského nesouhlasu s růstem nenávisti ve společnosti podporuje.


Využit obrázek od Chmee2

Konají se v reakci na demonstrace v Praze a několika dalších - především evropských - městech, které pořádají velmi různorodé nacionalistické, xenofobní anebo i antisemitské skupiny (v Praze konvičkovci, okamurovci a bartošovci). Tyto různé skupiny však mají mnoho společného: ne každý člověk pro ně má stejnou hodnotu, Evropa by se podle nich měla uzavřít do sebe a nenávist je základem jejich politického názoru. Z tohoto podhoubí vznikají takové otřesné útoky, jako byl ten s nožem na pražského muslima před několika dny.

Sobotní protidemonstrace se konají pro to, abychom odmítli normalizaci nenávisti vůči menšinám a příchozím. Evropa zažívá politickou krizi, ale strašení před imigrací nám nepomůže v tom, abychom našli odpovědi na hlavní otázky dneška.

Multikulturní centrum Praha...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect