Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
27. 3. 18
Zdroj: migraceonline.cz
Země: EU

Newsletter Evropského integračního portálu – březen 2018

Newsletter Evropského integračního portálu – březen 2018

Přinášíme vám aktuální newsletter Evropského integračního portálu a přejeme příjemné čtení. 

Čtvrté setkání Evropského migračního fóra
200 zástupců národních vlád, nevládních organizací, místních samospráv i evropských institucí debatovalo o problémech i příležitostech, které se pojí s integrací cizinců na trhu práce členských zemí EU. Podívejte se, o čem se mluvilo.

Britská vláda zahajuje veřejné konzultace o integraci
Britská vláda považuje veřejné konzultace za jeden z nejefektivnějších způsobů, jak čelit aktuálním problémům s integrací cizinců. K vytvoření vládní strategie pro integrované komunity (Integrated Communities), jak je v Británii obdoba české integrační koncepce nazvána, přizvala široké spektrum aktérů z řad veřejnosti, občanského sektoru i cizineckých komunit.
Strategie se soustředí především na podporu nových přistěhovalců a residenčních oblastí, posílení výuky angličtiny a rozšíření ekonomických příležitostí pro všechny.

Polská vláda v boji s násilím z nenávisti
Polský premiér Mateusz Morawiecki inicioval vytvoření mezirezortní komise pro prevenci fašismu a zločinů z nenávisti vůči osobám jiné národnosti, rasy či víry. Kdo je členem komise a jaké cíle si stanovila se dočtete zde.

Přejete si dostávat novinky i dobrou praxi z oblasti integrace cizinců v UE přímo do e-mailu? Zaregistrujte se

EWSI ČR na sociálních sítích:

FB MigraceOnline.cz  FB EWSI ČR   TWITTER EWSI ČR  #MigrantIntegrationEU

Jan Dítko

Jan Dítko pracuje v MKC od roku 2012. Zabývá se zde problematikou integrace cizinců, designováním vzdělávacích programů v oblasti interkulturního vzdělávání a lektoringem.

27. 3. 18
...nahoru ▲