Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › nechybujte.cz

nechybujte.cz

10. 11. 15
Zdroj: migraceonline.cz
Téma: Integrace
Nové jazykové portály pro podporu vzdělávání, vyvinuté ve společnosti Lingea, mohou být užitečným zdrojem informací pro cizince. Jedná se o volně přístupné webové stránky, které jsou lokalizovány do řady jazyků. Jejich smyslem je přispět k překonávání sociálních a jazykových bariér i k rozvíjení jazykové kultury vůbec.

nechybujte.cz, praktický průvodce ve světě češtiny s aktuální slovní zásobou ze všech vrstev jazyka. Tvoří jej Slovník současné češtiny, Pravidla českého pravopisu, Slovník českých synonym, Gramatika současné češtiny a nástroj pro doplnění diakritiky. Poradí s pravopisem, s formulací vět, vysvětlí významové rozdíly slov, nabídne synonyma nebo doplní do textu háčky a čárky. Portál je graficky přívětivý a obsahuje stovky obrázků. Rozhraní je přehledné a snadné na ovládání pro uživatele všech věkových kategorií. Díky lokalizacím je portál srozumitelný i cizincům, kteří se česky teprve učí. 

dict.com, aktuální překladové slovníky pro 30 jazyků pro začátečníky i pokročilejší uživatele.
Na portálu si uživatel může zvolit svůj nativní jazyk (v současnosti se jedná o třicet jazyků). Rozhraní je velmi přehledné, všechny slovníky jsou jednotně zpracované. Portál je proto snadno přístupný i úplným začátečníkům v jazyce. U světových jazyků jsou k dispozici i tematické  okruhy a praktické konverzační fráze. 

Oba portály jsou veřejnosti k dispozici zdarma.  ...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect