Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Integrace imigrantů na území Pardubic („Integration of immigrants in the city of Pardubice“)

Integrace imigrantů na území Pardubic („Integration of immigrants in the city of Pardubice“)

31. 7. 12
Zdroj: migraceonline.cz
Tato případová studie se soustředí na integrační politiku na lokální úrovni, konkrétně na území Pardubic. Její náplní je analýza aktivit na poli integrace v Pardubicích jako v „jednom z mála měst, které s integrací imigrantů skutečně něco dělají.“

Zpráva je první ze tří studií věnovaných České republice, které vznikly v rámci partnerského projektu Multikulturního centra Praha „Podpora udržitelných integračních politik“, zaměřeného na výzkum v oblasti integrační politiky v devíti zemích, a to v Rakousku, Švýcarsku, České republice, Německu, Španělsku, Itálii, Nizozemí, Švédsku a Velké Británii. Důraz byl kladen na hodnocení dopadu integračních politik týkajících se přijímání a integrace nově příchozích imigrantů, na analýzu tvorby různých integračních politik a na definování hlavních cílových skupin povinných a dobrovolných integračních opatření.

Studie je dostupná zde.

Blanka Tollarová
Blanka Tollarová se zabývá sociologií migrace, zejména postavením imigrantů v hostitelské společnosti. V doktorském studiu zkoumala institucionalizovanou pomoc uznaným azylantům v České republice. Externě spolupracuje s Multikulturním centrem Praha.


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect