Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
20. 10. 15
Zdroj: migraceonline.cz

HateFree Poem: Napiš to!

HateFree Poem: Napiš to!
Máš básnické střevo? Vadí ti nenávist a násilí v reálném životě i na internetu a máš chuť se k ní vyjádřit? HateFree Culture ve spolupráci s festivalem Den poezie vyhlašuje otevřenou výzvu pro básníky a literárně činnou veřejnost. Hledáme básně, které reflektují témata, jako jsou rasismus, xenofobie, násilí z nenávisti, ale také pokojné vzájemné soužití a respekt vůči příslušníkům menšin, subkultur nebo jiných sociálních skupin.

Výzva NAPIŠ TO! je součástí celostátního projektu HateFree Culture, který reaguje na dlouhodobý narůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel ČR – Romům, muslimům, cizincům a dalším menšinám a zvyšující se toleranci vůči radikálním a násilným řešením.

poem_big.jpg

Odborná porota vybere tři básně, které budou odměněny cenami z dílen českých nakladatelů. Vítězné, případně další vybrané básně, pak budou zveřejněny na webu www.hatefree.cz a v roce 2016 budou formou plakátů uvedeny ve vybraných regionálních městech ve veřejném prostoru (podobně jako díla z cyklu HateFree Art).

Termín podání přihlášek: 10. 11. 2015 
Vyhlášení výsledků: 21. 11. 2015 v rámci večera HateFree Stage- Slam edition
Email pro přihlášení skladeb: poem@hatefree.cz

Podmínky přihlášení a další informace naleznete zde.

20. 10. 15
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲