Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Demonstrace za přijetí syrských uprchlíků. Musí syrské děti čekat na svého Wintona?

Demonstrace za přijetí syrských uprchlíků. Musí syrské děti čekat na svého Wintona?
Přijďte 18. 12. 2014 na Mezinárodní den migrantů mezi 16 a 17 hodinou  zapálit svíčku. Podpořte tím výzvu vládě ČR k přijetí desítek syrských dětí a jejich rodin
  • Praha -  před Úřadem vlády ČR, Praha 1 - Malá Strana
  • Brno -  Moravské náměstí (před kinem Scala)

Protest organizuje Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, jeho členské a další spřízněné organizace a jednotlivci.

Více informací a prohlášení k demonstraci za přijetí syrských uprchlíků naleznete zde.

Tiskovou zprávu ze dne 16. 12. si můžete přečíst zde.

Informace o demonstraci naleznete i v kalendáři událostí a na Facebooku.

Nevládní organizace pracující s migranty vyzvaly prostřednictvím otevřeného dopisu českého premiéra Bohuslava Sobotku k přehodnocení stanoviska vlády a k přijetí zraněných a nemocných uprchlíků ze Sýrie již v listopadu 2014. „Považujeme za velmi nešťastné, že po delším období příprav se vláda České republiky kvůli blíže nespecifikovanému riziku postavila proti původnímu návrhu ministerstva vnitra přijmout cca stovku syrských uprchlíků v rámci přesídlovacího programu,“ stojí v dopise. K přijetí syrských uprchlíků se přitom připojilo 13 zemí Evropské unie. Také České republika již tuto pomoc přislíbila Úřadu vysokého komisaře OSN. Podle osmnácti nevládních organizací zastoupených v Konsorciu Česká republika kapacity pro přijetí uprchlíků má už proto, že počet žádostí o azyl je v Česku v porovnání s dalšími evropskými zeměmi rekordně nízký. V posledních třech letech se jednalo o nejméně žádostí od roku 1990.

Informace o déle probíhající evropské kampani za přijetí syrských uprchlíků zde:
http://www.opu.cz/syrie
http://www.amnesty.cz/syrie

9. 12. 14
...nahoru ▲