Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czO násProjekty › "Podívat se pod pokličku" - interaktivní programy ve veřejném prostoru vedené příslušníky cizineckých komunit

"Podívat se pod pokličku" - interaktivní programy ve veřejném prostoru vedené příslušníky cizineckých komunit

Téma: Integrace
Cílem projektu je ukázat každodenní život cizinců v Praze a zároveň motivovat cizinecké komunity k otevřenosti a navázání vztahů k většinové společnosti.

Cíle bude dosaženo především participací členů komunit (podíl na organizování i vedení jednotlivých programů, i zpřístupněním jejich míst setkávání. Cílů chceme dosáhnout prostřednictvím programů a debat pro veřejnost, ale také vytvořením pracovní skupiny složené z jinojazyčných Pražanů, Pražanů a zástupců odborné veřejnosti. Pracovní skupina se sejde v prvním měsíci realizace projektu a formou strukturované debaty vytvoří konkrétní plán aktivit, stejně jako se bude podílet na vytváření obsahu interaktivních programů odehrávajících se ve veřejném prostoru.

 Interaktivní programy ve veřejném prostoru budou mít formát návštěv míst spjatých s životem cizinců v Praze vedených průvodcem-příslušníkem dané komunity. Po prohlídce bude následovat diskuze s ochutnávkou tradičních jídel v některé z etnických restaurací.  Programy bude možné realizovat na základě jednotlivých komunit nebo naopak zmapovat multikulturní život v jednotlivých lokalitách či městských částech a představit tak více cizineckých komunit.

Délka projektu: 1/2017 - 12/2017

Donor: Magistrát hlavního města Prahy

Koordinátorka projektu: Zuzana Schreiberová, zuzana.schreiberova@mkc.cz

Metodiku k projektu můžete stáhnout zde.

 


Výstupy projektu:

Arabové v Praze: Jistou averzi pociťujeme všichni

Arabové v Praze: Jistou averzi pociťujeme všichni

31. 1. 18

Jaké je to být Arabem v Česku? To i další zajímavé informace se mohli návštěvníci dozvědět na setkání s arabským světem, které proběhlo v komunitním prostoru InBáze.

IntegraceČeská republika
Rusko mimo Rusko: Praze se mezi válkami kvůli imigraci intelektuálů ze SSR říkalo „ruský Oxford“

Rusko mimo Rusko: Praze se mezi válkami kvůli imigraci intelektuálů ze SSR říkalo „ruský Oxford“

31. 1. 18
V neděli 10. prosince 2017 jsme se opět sešli v osvědčeném komunitním centu  InBáze. Koncept akce zůstal v zásadě zachován, změnilo se však téma a osazenstvo. Tentokrát jsme se zabývali Ruskem a ruskou imigrací. Nechyběla tradiční ochutnávka typických místních pokrmů, podnětné příspěvky ani panelová diskuse. Závěrečné hudební vystoupení pak bylo příjemnou tečkou celého setkání.
IntegraceČeská republika
Neříkejme „jdu k Vietnamcovi“, ale „jdu do večerky“

Neříkejme „jdu k Vietnamcovi“, ale „jdu do večerky“

26. 8. 17

Multikulturní centrum Praha uspořádalo ve spolupráci s organizací InBáze, z. s. v neděli 20. srpna akci s názvem Pop-up vietnamská restaurace. Přinesla zejména zajímavé postřehy mladých Čechů s vietnamskými kořeny, kteří se velmi často setkávají se stereotypy.  

Česká republika
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect