Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Umlč nenávist! Změň jazyk, změníš svět

Umlč nenávist! Změň jazyk, změníš svět

Dne 21. března, k Mezinárodnímu dni za odstranění rasové diskriminace, je pod heslem Umlč nenávist! Změň jazyk, změníš svět a hashtagem #umlčnenávist spuštěna evropská kampaň proti nenávistným projevům v on-line prostředí s cílem upozornit na potřebu budování respektu na internetu.

Tisková zpráva, 21. března 2016 

EVROPSKÁ KAMPAŇ PROTI NENÁVISTNÝM PROJEVŮM BYLA SPUŠTĚNA!
#umlčnenávist

Ačkoliv se internetová média a sociální sítě staly úrodnou půdou pro šíření xenofobie, islamofobie a rasistických diskurzů, nebyl tento jev na evropské úrovni doposud systematicky sledován. Iniciativa "Umlč nenávist!” je propagována  ve čtyřech evropských zemích (Belgie, Česká republika, Německo a Itálie) v rámci evropského projektu "BRICkS - Stop nenávistným projevům: budování respektu v online prostředí” a mimo jiné zahrnuje prezentaci studií o výskytu a regulaci nenávistných projevů v prostředí internetové žurnalistiky. Studie předkládaná českým partnerem projektu, kterým je Multikulturní centrum Praha, nese název „Nenávistné projevy v online prostředí-internetové diskuze v Česku“.

Odkaz na studii ČR: Nenávistné projevy v online prostředí

titulka_kampan_bricks.jpg titulka_bricks_tz.png

Multikulturní centrum Praha v rámci této kampaně dále připravilo komentovanou procházku Prahou na téma “Rasově motivované vraždy českého postsocialismu“ a hraný videoklip, jehož snahou je poukázat na dopady nenávistného komentování na internetu.

Odkaz kampaň: http://www.bricks-project.eu/wp/2016/03/silencehate-the-european-campaign-about-against-online-hate-speech/

Kontaktní osoba: Andrea Svobodová, Multikulturní centrum Praha, andrea.svobodova@mkc.cz, tel. 296 325 345

Spolufinancováno programem Fundamental Rights and Citizenship Evropské unie.

21. 3. 16
...nahoru ▲