Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
5. 8. 10
Zdroj: migraceonline.cz

Rozvoj díky komunikaci: Mladí migranti a třetí Globální fórum o migraci a rozvoji. Závěrečná zpráva z druhého ročníku konzultačního procesu s mladými migranty

Zpráva ghanské mládežnické organizace Young People We Care (IPWC) informuje o výsledcích druhého ročníku konzultačního procesu s mladými migranty. Hlavním cílem konzultačního procesu je vytvořit komunikační most mezi mladými migranty (15 až 30 let), kteří tvoří zhruba 20 % z celosvětového počtu migrantů, a těmi, kteří tvoří politickou diskusi o migraci, a dát mladým migrantům možnost se vyjadřovat ke globálním politikám, které přímo ovlivňují jejich životy. Do procesu bylo zapojeno 176 mladých žen a mužů s různým sociálním zázemím z 61 zemí světa.

Zpráva popisuje závěry z třítýdenního průzkumu, v němž účastníci odpovídali na otázky týkající se ekonomického a kulturního přispění migrantů společnostem v zemi původu i v zemi cílové, dále týkající se migrační politiky a pozitivních i negativních zkušeností s integrací v cílové zemi. Otázky jsou shrnuty do tří zastřešujících témat: Spojení migrace a rozvoje jako nástroj pro dosažení rozvojových cílů tisíciletí; Integrace, reintegrace a cirkulace migrantů a jejich souvislosti s rozvojem; Komunikace, politika a koherence. Zpráva nabízí analytický text, přímé citace mladých migrantů, stejně jako policy doporučení vedoucí k posílení rozvojových aspektů migrace v budoucnosti.

Text zprávy si můžete stáhnout z webových stránek YPWC zde.

5. 8. 10
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲