Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
10. 6. 19
Zdroj: migraceonline.cz

Projekt Czechoslovak Talks shromažďuje zajímavé životní osudy krajanů v zahraničí

Projekt Czechoslovak Talks shromažďuje zajímavé životní osudy krajanů v zahraničí

Za projektem stojí nadační fond Dotek, jehož zakladateli jsou manželé Radka Horká a Jaroslav Horký. Advokátní kancelář JUDr. Horkého se specializuje na pomoc krajanům s jejich právními nároky. Ve své profesi se dlouhá léta setkává s fascinujícími příběhy Čechů za hranicemi, které jsou však širší veřejnosti téměř neznámé. Spojil se proto s Martinem Nekolou, předním odborníkem na problematiku exilu, a společně se snaží téma popularizovat.

Na internetových stránkách www.czechoslovaktalks.com, v českém a anglickém jazyce, je k nalezení řada inspirativních příběhů. Každý měsíc přinášíme nový. Zároveň mohou návštěvníci stránek zaslat vlastní povídání o tom, co oni sami, jiní členové rodiny či známí prožili po odchodu z Československa, a to buď na e-mail info@czechoslovaktalks.com nebo přímo na webu prostřednictvím vyplnění příslušného formuláře. Těšíme se na nové příspěvky.

Projekt Czechoslovak Talks rovněž stojí za komiksovou knihou „Čechoslováci ve světě“, kterou před nedávnem vydalo nakladatelství Albatros. Je k dispozici v češtině s anglickým překladem. Čtenáři mají možnost seznámit se touto odlehčenou formou s dvojicí úspěšných podnikatelů v Kanadě Karlem Velanem a Milanem Kroupou, s profesory Radomírem Lužou a Františkem Králem v USA, cukrovarníkem Dušanem Honke Houfkem z Peru, "králem sýrů" Milanem Vyhnálkem z Tasmánie a konečně s muzikoložkou a význačnou exilovou funkcionářkou Dagmar Hasalovou-White. Atraktivní zpracování a ilustrace od mladého kreslíře Tomáše Pánka si jistě získají zejména mladší fanoušky.

Web Czechoslovaks Talk

 

Obálky knihy Čechoslováci ve světě

 

Ukázka z knihy Čechoslováci ve světě

 

10. 6. 19
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲