Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Anketa "Osina roku" – nejhorší počin v oblasti integrace cizinců za rok 2007

Centrum pro integraci cizinců (CIC) vyhlásilo nominace do prvního ročníku ankety OSINA roku – nejhorší počin v oblasti integrace cizinců za rok 2007. Nominace proběhla v rámci tradičního setkání pracovníků organizací zabývajících se integrací cizinců zvaného Refuparty, která se konala ve středu 23. 4. 2008 od 19,00 hod v kavárně kina OKO v Praze. Cílem ankety je upozornit na problematická místa v oblasti integrace cizinců v ČR. Hlavními favority ankety jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra, obě s několika nominacemi.

Vyhlášení ankety Osina roku – nejhorší počin v oblasti integrace cizinců za rok 2007

Vyhlášeno bylo celkem 9 nominací ve třech kategoriích:

Zlatá osina – hlavní kategorie, pro aktivity s celostátním významem či dopadem

Lokální osina – vedlejší kategorie pro místní antiintegrační počiny

Velká osina –  mimosoutěžní kategorie pro zvlášť „pozoruhodné“ příspěvky integraci cizinců.

Nominace do ankety sestavilo CIC na základě návrhů zástupců neziskových organizací, institucí a expertů, kteří se zabývají integrací cizinců a pomocí imigrantům. Nominovány mohly být zákon, vyhláška, konkrétní akce, počin, chování či jiná aktivita ať už jednotlivce, úřadu, instituce nebo organizace, které měly negativní dopad na integraci cizinců v ČR a proběhly během roku 2007. Mezi nominovanými jsou letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo vnitra, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Cizinecká policie Praha a město Blansko. Nominace a jejich podrobný popis najdete na www.cicpraha.org/osina .

Vladislav Günter, projektový ředitel CIC o anketě říká: „Naším cílem je prostřednictvím této ankety poukázat na nepovedené či nedomyšlené záležitosti z oblasti integrace cizinců poněkud odlehčenější formou. Věříme, že tímto způsobem můžeme oslovit i širší veřejnost a třeba i podnítit diskusi o smyslu a dopadech nejen ‚oceňovaných‘ přístupů, programů a aktivit.“

Do ankety je možno hlasovat elektronicky na adrese www.cicpraha.org/osina  do 31.5. 2008.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety OSINA roku 2007 proběhne předposlední týden v červnu u příležitosti Světového dne uprchlíků, který připadá každoročně na 20.6.

Centrum pro integraci cizinců (CIC) je občanské sdružení zaměřené na podporu začleňování imigrantů do společnosti. Více informací najdete na www.cicpraha.org

Kontaktní osoba:

Zuzana Bednářová, PR

Centrum pro integraci cizinců

Tel: 222 713 332

Email: zuzana.bednarova@cicpraha.org

28. 4. 08
...nahoru ▲