Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czO násProjekty › Democracy on the Brink. Historical lessons from the late 1930´s

Democracy on the Brink. Historical lessons from the late 1930´s

Projekt si klade za cíl zmapovat společenskou atmosféru v Evropě třicátých let minulého století a tato zjištění vztáhnout k aktuálním problémům Evropy současné.

O projektu: 

Výsledkem společného úsilí odborníků z Prahy, Varšavy, Valencie a Banské Bystrice je zvýšení obecného povědomí široké veřejnosti o dobových náladách a událostech, jejichž vyústěním byl vzestup totalitarismu. Předmětem našeho zájmu budou dobové mechanismy manipulace a propagandy, které tomuto vzestupu napomohly, stejně jako různé formy civilního odporu, které se mu naopak snažily zabránit.

Naším cílem je poukázat na rizika, jichž by se současná vlastní minulostí poučená Evropa měla vyvarovat.

 


Výstupy projektu:

Po stopách protifašistického odboje v Banské Bystrici

Po stopách protifašistického odboje v Banské Bystrici

12. 2. 19 Mgr. Juraj Lepiš, PhD, Mgr. Lucia Sotáková, PhD.

Přinášíme Vám zajímavý text o protifašistickém odboji v Bánské Bystrici od našich slovenských partnerů a přejeme vám příjemné čtení. 

Slovensko projekty
Valencie v historickém kontextu (druhá Španělská republika a občanská válka). Valencie jako centrum španělského protifašistického odboje.

Valencie v historickém kontextu (druhá Španělská republika a občanská válka). Valencie jako centrum španělského protifašistického odboje.

11. 2. 19
Když se fašistické jednotky po červencovém puči postupně dostaly až k Madridu a začaly ho obléhat, stala se 8. listopadu 1936 sídlem legitimní vlády Druhé republiky Valencie. Fašistické vojenské povstání směřovalo proti vládě Druhé republiky vzešlé z demokratických voleb, které se konaly v únoru téhož roku. Legitimní vláda ve Valencii zůstala až do konce října 1937....
EU projekty
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect