Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
13. 7. 15
Zdroj: migraceonline.cz

Za solidaritu s uprchlíky a proti šíření nenávisti

Za solidaritu s uprchlíky a proti šíření nenávisti
18. července v 14:00 v dolní části Václavského náměstí. Rakce na šířící se xenofobii a nenávist a záměrné vyvolávání strachu

letak-uprchlici.jpg


Na akci naváže Kulturní večer:

Více informací včetně detailního programu naleznete na fb události


Ve středu 1. července se na Václavském náměstí objevily šibenice jakožto výhrůžka všem, kdo si dovolí podpořit přijímání uprchlíků do naší země. Lidé sdílející soucit s potřebnými jiného vyznání a ras jsou tak již veřejně obviňováni z vlastizrady a jsou zastrašováni hrozbou fyzického násilí.

Na základě této události vzniklo toto shromáždění, které se bude konat 18. července v 14:00 v dolní části Václavského náměstí před budovou New Yorker. Má za cíl reagovat na šířící se xenofobii a nenávist a záměrné vyvolávání strachu mezi obyčejnými občany, přičemž se této aktivity neštítí ani řada politických stran. Zmíněné datum konání akce bylo vybráno také z důvodu v té době souběžně probíhajícího protestu proti imigraci a islámu (taktéž na Václavském náměstí, od 15:00).

Shromáždění má fakticky dvě tematické roviny, kterými se hodlá zabývat – účastníci protestu vyjádří solidaritu s potřebnými, zároveň striktně odmítnou současné xenofobní směřování české společnosti.

Organizace:
Úvodního slova se ujme organizátorka akce, Romana Červenková, která bude následována řečníky. Těmi budou například Hassan Charfo, vysokoškolský pedagog původem ze Sýrie, Marek Čaněk z Multikulturního centra Praha a Ivanka Čonková, romská aktivistka. Celá akce bude moderována evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem a bude doplněna hudebním vystoupením DJe Selectora Boldříka a jeho kolegou Messenjahem.

Událost bude následována průvodem spojeným s vyvoláváním hesel, jehož cílem bude Karlovo náměstí a místní park, kde bude uspořádán piknik.

V 17:00 začne program zařízený kolegy z iniciativy Stop nenávisti. Ten se bude odehrávat v blízkém okolí, a to v kavárně Indigo (divadelní vystoupení, poezie a rap/hiphop) a Rybka (Slam poetry) a v klubu Buben (punkové a reggae kapely a DJs).

TĚŠÍME SE I NA VAŠI ÚČAST!

Romana Červenková 

13. 7. 15
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲