Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
28. 1. 15
Zdroj: migraceonline.cz

Pomozte předčasně narozenému Feruzovi

Pomozte předčasně narozenému Feruzovi

Šest dní v inkubátoru za 7 tisíc korun denně – i s další péčí vstoupil Feruz na svět s dluhem 55 925,- Kč. Feruz, v překladu vítězný, se narodil předčasně. Má smůlu v tom, že jeho rodiče nemají české občanství, ani trvalý pobyt. Narodil se tak bez pojištění.

Aktualizace: peníze již byly vybrány, děkujeme všem za pomoc.

Doufala jsem, že se nám to vyhne,“ říká matka Feruze, Zulfiya Hudayberganova. Ta se dlouhodobě angažuje v Kampani za zdravotní pojištění migrantů, která usiluje o zahrnutí mimo jiné i dětí cizinců do veřejného zdravotního pojištění. Dobrá zpráva alespoň je, že je Feruz zdravý a po propuštění z nemocnice byl pojištěn. Pro jeho rodinu je však dluh velkou finanční zátěží. 

Vyloučení části dětí cizinců ze systému veřejného zdravotního pojištění kritizoval mimo jiné i Výbor OSN pro práva dítěte na svém zasedání v roce 2011: Výbor je znepokojen tím, že dětem cizinců je bráněno v přístupu k veřejnému zdravotnímu pojištění a je na nich požadováno, aby si zařídily soukromé zdravotní pojištění za podstatně vyšších nákladů. Výbor je rovněž znepokojen tím, že děti cizinců, jež trpí vážnými onemocněními, jsou často odmítány soukromými poskytovateli zdravotního pojištění, a proto nemají přístup ke zdravotním službám a péči.“

Jak darovat?

Převodem na transparentní účet sbírky InBáze:
č. účtu: 633756/5500 variabilní symbol: 111 do poznámky napište „pro Feruze

Více informací o sbírce InBáze:
www.inbaze.cz/verejna-sbirka-inbaze-na-pomoc-migrantum-v-cr-klientum-inbaze-v-krizove-situaci/

O Kampani za zdravotní pojištění migrantů: www.zdravotnipojistenimigrantu.cz


logo_konsorcium.png        logo_INBAZE.jpeg
28. 1. 15
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲