Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
17. 10. 14
Země: EU
Otevřená platforma. Texty nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.

Celoevropská policejní operace proti nelegální migraci "Mos Maiorum"

Už od pondělí 13. října probíhá celoevropská policejní operace zaměřená proti nelegální migraci. Iniciovala ji italská vláda a bude trvat do 26. října. Všichni migranti, kdo si nejsou jisti, že jejich dokumenty jsou zcela v pořádku, by se měli mít na pozoru a vyhýbat se místům, kde lze očekávat kontroly.
O operaci Mos Maiorum informovala evropská média (např. EUobserver), přehled o posledních zprávách a mediálním pokrytí udržuje organizace Statewatch (v angličtině).
17. 10. 14
Země: EU
V této sekci budeme rádi publikovat vaše texty týkající se aktuálního dění v oblasti migrace. Texty musí být ucelené a v rozsahu 1 až 3 normostrany. Texty v sekci „komentáře“ nejsou striktně žánrově vymezené, mohou být například reakcí na politické dění nebo popisem osobní zkušenosti. Publikované texty nemusí souhlasit s názory redakce. Pokud však vyjadřují rasistické či jinak diskriminační postoje nebo nesplňují základní předpoklady formální kvality, nebudou publikovány. Přečtěte si informace pro autory. Kontaktní adresa pro sekci komentářů je na migraceonline@mkc.cz.
...nahoru ▲