Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
9. 6. 14
Zdroj: OPU

Hlas pro Sýrii (Europe Act Now)

Přesně před třemi lety vypuklo násilí v Sýrii. To, co začalo jako pouhé demonstrace obyvatel za změnu režimu, vyústilo nakonec ve vnitřní ozbrojený konflikt, který si doposud vyžádal přes 130.000 obětí. Obrovskou humanitární katastrofou je ale dle OSN, stejně jako nevládních organizací, aktuální situace dvou a půl miliónu utečenců, které konflikt donutil opustit domov. Téměř polovina z nich jsou děti.

Evropské nevládní organizace se k tříletému výročí konfliktu spojily pod společnou výzvou evropským lídrům i jednotlivým členským státům, aby se této uprchlické krizi postavily čelem.

Kampaň běží v ČR pod názvem Hlas pro Sýrii (jinak Europe Act Now) a organizují ji Organizace pro pomoc uprchlíkům a Amensty International.

Vedle šíření petice evropským lídrům a členským státům také požadujeme po české vládě, aby udělala solidární gesto a přijala tisícovku utečenců,“ říká Eva Holá z Organizace pro pomoc uprchlíkům. „Máme za to, že vzhledem k rozměrům krize, jejíž obětmi jsou hlavně děti, může i Česká republika udělat solidární gesto“ dodává Eva Dobrovolná z Amnesty International.Výzva předsedovi vlády ČR k přijetí syrských uprchlíků ke stažení zde.
Petici můžete podepsat zde.

9. 6. 14
Zdroj: OPU
...nahoru ▲