Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Ne/pozvaní - o otázkách mobility a pohybu v Evropě

Audiovizuální instalace | Performance | Jídlo | Diskuze | Hudba

Migrace je kulturní a historickou konstantou ­ každá společnost s ní má jinou zkušenost, bere na sebe rozličné formy a produkuje celou řadu reakcí. Lidé, nápady, informace i komodity jsou v neustálém pohybu. 

Projekt rezidenčního programu MeetFactory pod názvem Critical Studio zkoumá podmínky a kulturní praktiky (ne)mobility v rámci České republiky i Evropy jako takové. 

Rozhodující částí večera budou video rozhovory s obyvateli České republiky různých původů pocházejících z různých prostředí, hlásících se k rozličným vírám či světonázorům. Dvojice navzájem neznámých lidí se budou v rozhovorech střídat v pozicích tazatele a dotazovaného, konfrontovat ve vzájemných důvěrných diskusích své pohledy na svět. Mezi pozvanými hosty jsou např. architekt Ivan Kovačevič, předseda senegalské komunity v ČR Ibrahima Diop, kurátorka Vjera Borozan, pracovnice magistrátu města Prahy Hana Basjo, překladatel z arabštiny a dobrovolník ve skupině Hlavák Safiane Kerboua nebo žurnalistka Fatima Rahimi. 

Gastronomická stránka večera bude pod taktovkou šéfkuchaře Dana Gonzalese. Holandská umělkyně a grafická designérka Janna Ullrich představí svojí hru ‚Země nikoho“ dotýkají se složitých administrativních procesů a životních podmínek lidí v pohybu. Do diskusí a rozhovorů se v průběhu večera připojí i další domácí i mezinárodní hosté. 

Večer vzniká díky laskavé spolupráci Goethe Institut Prag a Česko-německého fondu budoucnosti a Americké ambasády v Praze.

Critical Studio: Jens Heitjohann (DE), Nadja Frank (DE), Jomar Statkun (US), Naomi Fitzsimmons (UK), Rafael Vogel (DE), Christine Rahn (DE)

Večer, v jehož rámci bude v Divadle MeetFactory uvedena také derniéra představení Mondšajn, zakončí společná afterparty.

328996.jpg

datum:8. prosince 2015 (úterý) 18:00
místo:MeetFactory Ke Sklárně 15, 15000 Praha
pořádá:Meet Factory
V tomto měsíci neprobíhají žádné akce.
...nahoru ▲