Zajímavé filmy, dokumenty, komedie, diskuse po projekcích - pohled na migraci a témata s ní spojená optikou filmových kamer.
Pořádá Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert Stiftung Praha v rámci cyklu Lidová škola migrace
1. 6. 2017 – večer dokumentárních snímků
2. 6. 2017 - večer hraných filmů
Na veškeré projekce vstup volný.
Fb akce zde.
Režie: Rosa Cannone a Johanna Schellhagen, Labournet.tv
Během finanční krize v roce 2008 využívají firmy a politici v severní Itálii nástup krize k dalšímu zhoršování práv zaměstnanců. Pracovníci v logistickém průmyslu, kteří jsou z velké části zahraničními pracovníky ze severní Afriky a východní Evropy, však v sobě najdou sílu a společně překonávají vzájemnou izolaci a ponižující pracovní podmínky. Nemění se však pouze jejich pracovní podmínky, ale i celý život.
Režie: Anna Grusková
Dokumentární film o spisovatelce a aktivistce Ireně Brežné. Její život a psaní poznamenala emigrace po okupaci Československa v roce 1968, ze kterého odešla jako osmnáctiletá. Postupně zjišťujeme, jak si spisovatelka Irena Brežná vytvořila „promíchanou identitu“, geografický situovanou nejen mezi Švýcarskem, Německem, Francií a Slovenskem, ale také do afrického kontinentu a do Ruska. Irena Brežná se ve své tvorbě významně věnuje tématu emigrace anebo ruské invazi do Čečenska. Za svou tvorbu získala mnoho literárních cen. Týká se to i její knihy Nevděčná cizinka, kterou v roce 2015 vydal ASPEKT ve slovenštině.
Režie: Leander Haußmann
Jeden vtípek o Hitlerovi navíc a přetekl pohár trpělivosti: komik Hans Zeisig proto musí v roce 1938 s falešnými doklady uprchnout z nacistického Berlína. Sní o Hollywoodu, místo toho ale končí v moskevském úkrytu komunistických funkcionářů z celého světa, pověstném hotelu Lux. Zeisig je sovětskou tajnou službou mylně považován za zběhlého dvorního astrologa Adolfa Hitlera a je tak nucen lavírovat na hranici krvavých intrik v rámci Stalinova mocenského aparátu. V hotelu potká také svého bývalého kolegu z jeviště Siggiho a nizozemskou členku odboje Fridu, kteří pevně věří, že komunismus má i dobré stránky. Pro tyto tři přátele však právě začíná dobrodružství na hranici mezi životem a smrtí.
Režie: Jiří Krejčík
Rodina pražského zelináře Pavlase byla mezi prvními přistěhovalci, kteří osídlili pohraniční obec Severov. Novým obyvatelům se společně podaří včas a s úspěchem sklidit první úrodu - bude však nutné odhalit německého diverzanta, který se vydává za správce pily...
K projektu:Lidová škola migrace