Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czUžitečné zdrojeKalendář akcí › Je ČR solidární s uprchlíky? A co vůbec znamená evropská solidarita?

Je ČR solidární s uprchlíky? A co vůbec znamená evropská solidarita?

Pozvánka na mezinárodní konferenci. Dne 23.5.2018 od 12.30 hod. pořádá Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) v Evropském domě, za účasti expertů z 8 zemí, půldenní konferenci nazvanou Význam solidarity.

Invitation to the international conference. OPU is organizing an international conference on the Meaning of Solidarity with refugees with experts from 8 Central European countries.

Pozvánka na mezinárodní konferenci. Dne 23.5.2018 od 12.30 hod. pořádá Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) v Evropském domě, za účasti expertů z 8 zemí, půldenní konferenci nazvanou Význam solidarity. Bavit se budeme o podobách solidarity s uprchlíky v ČR, zemích EU a Afriky a o možném překonávání bariér mezi "novými" a "starými" členskými státy EU. Mezi hosty přivítáme bývalou kandidátku na německou prezidentku paní Gesine Schwan, dále zástupce Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, Ministerstva vnitra ČR, německé organizace Pro Asyl, zástupce Maďarského Helsinského výboru a jiné. Zájemci o registraci se mohou přihlásit na adresu marketa.hrusovska@opu.cz

Martin Rozumek, ředitel OPU ke konferenci uvádí: "Rádi bychom diskutovali obecně téma solidarity v EU a solidarity s uprchlíky, a také veřejnosti ukázali, že Česká republika není jen pasivním příjemcem solidarity ze strany partnerů v EU, ale že se například velmi dobře angažuje v pomoci uprchlíkům v Jordánsku či Turecku." A dodal: "To ovšem neznamená, že se máme uzavřít uprchlíkům a migrantům a ignorovat přitom závazné předpisy práva EU" Konference bude probíhat simultánně v češtině a angličtině.

 

Czech Solidarity with Refugees? What is the Meaning of European Solidarity?

Invitation to the international conference. OPU is organizing an international conference on the Meaning of Solidarity with refugees with experts from 8 Central European countries. The key speakers are Mrs. Gesine Schwan, German politologist and former president candidate, UNHCR, Pro Asyl, the Czech Ministry of Interior and others. They will also talk about overcoming the barriers between the "new" and "old" EU Member States in the field of migration. The conference will take place in the European House, in Prague on 23 May 2018. Registration is possible at marketa.hrusovska@opu.cz

 

datum: 23. května 2018 (středa) 12:30 - 12:30
místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1
pořádá: Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s.


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect