Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
20. 12. 19
Zdroj: migraceonline.cz
Téma: Integrace
Země: EU

Zpravodaj Evropského integračního portálu

Zpravodaj Evropského integračního portálu

Prosinec 2019, vydání 125

Novinky z EU

Nová Evropská komise začíná úřadovat

Evropský parlament schválil složení nové Evropské komise. Podívejte se, kteří komisaři budou příštích 5 let zodpovědní za problematiku migrace a integrace.

Dobrá integrační praxe z Evropského výboru regionů

Místní a regionální samospráva může mít na integraci cizinců obrovský vliv. Evropský výbor regionů vytipoval 31 integračních projektů, které ukazují, jak mohou obce pomáhat nově příchozím najít v nich své místo.

Nadcházející události

Fórum OECD na vysoké úrovni: Jak vybudovat holistický přístup k budoucím problémům v oblasti integrace a migrace

Fórum se uskuteční 16. Ledna 2020 v Paříži (Konferenční centrum OECD, 2 rue André-Pascal). V návaznosti na něj proběhne hned den poté ministerská conference o migraci a integraci. V rámci fora proběhne řada interaktivních diskusních setkání, na nichž vystoupí pestrá směsice přednášejících včetně několika ministrů zodpovědných za integraci. Máte zájem se fora zúčastnit? Registrace je stale možná. Víse informací zde.

Přehled toho, co se v EU chystá, najdete zde.

Belgie: Ještě nejsme připraveni – Co je třeba vyřešit před spuštěním povinných integračních kurzů v Bruselském regionu?

Minulá vláda Bruselského regionu oznámila, že od nového roku budou mít cizinci za povinnost projít integračním kurzem. Tyto kurzy jsou již povinné ve Flandrách I Valonsku. Nová bruselská vláda nicméně považuje tento termín za “naprosto nerealistický” a opatření ruší – zejména z důvodu nepřipravenosti místních samospráv a nevyjasněných mechanismů financování. Více informací o integračních kurzech v Belgii.

Fotografická soutěž Integrace vaším objektivem, první část

Jak vypadá integrace na místní či regionální úrovni? Fotosoutěž “Integrace vaším objektivem” vybízí zvídavé fotografy k nahlédnutí do integračních projektů či iniciativ z celé Evropy. EWSI nyní zveřejňuje vítězné fotografie.

Přehled novinek najdete zde

Financování integrace

Norské fondy podpoří angažované umění v ČR

Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem kultury vyhlásilo v rámci Norských fondů výzvu k předkládání žádostí o grant na financování projektů se zaměřením na současné umění. Výzva cílí na inovativní projekty, které se nebojí reagovat na aktuální společenské výzvy jako rasismus či xenofobie, vychází z regionálních potřeb či otevírají mezikulturní dialog. Více zde.

 Podívejte se na další aktuálně vyhlášené grantové výzvy.

Nejnovější dokumenty

IOM publikuje Zprávu o migraci ve světě 2020

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v čerstvě zveřejněné zprávě pokrývá situaci v oblasti migrace k červenci 2019. První část se věnuje datum, statistikám a analýzám o migraci a migrantech. Druhá část se věnuje specifickým tématů, která se s migrací pojí: integraci, zdraví migrantů, migrujících dětech, klimatické změně či globálnímu migračnímu managementu. Více zde.

Jak ovlivňuje místo vašeho narození vaše zaměstnání?

Dokument publikovaný Evropskou nadací pro zlepšování životních podmínek (Eurofound) se věnuje rozdílům v mírách zaměstnanosti a pracovních podmínkách mezi občany členských zemí a cizinci (jak z EU, tak ze třetích zemí) a zabývá se též rozdílům mezi první a druhou generací migrant. Na základě uvedených zjištění rovněž formuluje doporučení k nastavení vhodných politik. Více zde.

Přejete si dostávat novinky z oblasti integrace cizinců v EU přímo do e-mailu?

Zaregistrujte se  

Přeji Vám bohatého ježíška.

Jan Dítko, Multikulturní centrum Praha

 

EWSI na sociálních sítích

FB MigraceOnline.cz  FB EWSI ČR  TWITTER EWSI ČR  #MigrantIntegrationEU

Jan Dítko

Jan Dítko pracuje v MKC od roku 2012. Zabývá se zde problematikou integrace cizinců, designováním vzdělávacích programů v oblasti interkulturního vzdělávání a lektoringem.

20. 12. 19
Zdroj: migraceonline.cz
Téma: Integrace
Země: EU
...nahoru ▲