Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
3. 4. 22
Zdroj: migraceonline.cz
Země: EU

Zpravodaj Evropského integračního portálu

Zpravodaj Evropského integračního portálu

Březen 2022

Evropská komise (EK) provádí řadu konkrétních opatření na podporu zemí EU pro řešení situace osob prchajících před ruskou invazí na Ukrajinu. Další podrobnosti o těchto opatřeních najdete v tomto sdělení EK.

EK rovněž spustila Platformu solidarity s Ukrajinou, která slouží ke sdílení praktických informací pro ukrajinské uprchlíky i pomáhající Evropany. Jedná se o součást desetibodového plánu, jehož cílem je posílit evropskou koordinaci při přijímání nově příchozích z Ukrajiny.

EWSI zpřehledňuje opatření a iniciativy evropských institucí, vlád členských států, občanské společnosti a dalších aktérů, které se zaměřují na okamžitou podporu nově příchozím.

Byly zahájeny konzultace témat 7. Evropského migračního fóra (EMF), v jejichž rámci bude realizován online průzkum a proběhne virtuální setkání (21. dubna 2022). Rok 2022 je Evropským rokem mládeže, proto bude diskuse zaměřena tímto směrem. Mládežnické organizace tímto vyzýváme k aktivnímu zapojení. Info o tom, jak na to, naleznete zde.

NOVINKY

EU aktivuje Směrnici o dočasné ochraně, která pomůže lidem prchajícím z Ukrajiny

Evropská komise (EK) aktivovala směrnici o dočasné ochraně, aby mohla v evropských zemích nabídnout rychlou a účinnou pomoc lidem prchajícím před ruskou invazí na Ukrajinu. Více zde.  

Nástroj pro identifikaci vzdělání a dovedností je nyní k dispozici v ukrajinštině.

Evropská komise (EK) vydala ukrajinskou verzi Nástroje pro tvorbu dovednostního profilu (EU Skills Profile Tool) pro státní příslušníky třetích zemí. To usnadní vysídleným osobám přicházejícím z Ukrajiny prezentovat své dovednosti a získat přístup k pracovním místům a dalším příležitostem v EU. Více zde.

Kohezní fondy EU zaplatí nouzovou a integrační podporu uprchlíků z Ukrajiny

EK přijala legislativní návrh týkající se kohezní akce pro uprchlíky v Evropě (CARE), který poskytuje dodatečnou flexibilitu financování politiky soudržnosti. Cílem je usnadnit a urychlit pomoc zemí EU nově příchozím uprchlíkům z Ukrajiny. Více zde.

Evropský výbor regionů spustil internetové stránky věnované solidaritě s Ukrajinou

Evropský výbor regionů (VR) spustil nový web, na kterém informuje o událostech a iniciativách souvisejících s ruskou invazí na Ukrajinu. Více zde.

***

Celý březnový newsletter EWSI najdete zde.

EWSI dále sleduje vývoj a dopady pandemie COVID-19 na cizince v EU.

Pomozte nám s šířením – sledujte EWSI na sociálních sítích.

EWSI ČR na sociálních sítích

FB MigraceOnline.cz  FB EWSI ČR  TWITTER EWSI ČR  #MigrantIntegrationEU

Jan Dítko

Jan Dítko pracuje v MKC od roku 2012. Zabývá se zde problematikou integrace cizinců, designováním vzdělávacích programů v oblasti interkulturního vzdělávání a lektoringem.

3. 4. 22
Zdroj: migraceonline.cz
Země: EU
...nahoru ▲