Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
2. 3. 22
Zdroj: migraceonline.cz

Webinář pro učitele: Jak pracovat s předsudky a tématem války v době dezinformací

Webinář pro učitele: Jak pracovat s předsudky a tématem války v době dezinformací

Světová pandemie COVID-19 ještě neskončila a už nás zahlcuje další krize, tentokrát válečná. Světové události se promítají i do dění ve školách a stávají se tématem vyučovacích hodin. Jak mluvit s žáky o proměňujícím se světě a výzvách současnosti? Jak učit o médiích v době informační války a dezinformací? Jak pomoci žákům z Ukrajiny a Ruska, kterých se válka a její dopady osobně dotýkají? Jak posilovat demokratické hodnoty a respekt k druhému v atmosféře strachu a nejistoty?

Odpovědi na tyto a podobné otázky zazní na webináři, který se bude konat v úterý 8. 3. 2022 od 18 hodin. Kromě metodických doporučení se seznámíte také s konkrétními aktivitami, které můžete použít ve výuce. Webinář je zdarma, link však bude přístupný jen přihlášeným účastníkům. Pokud máte zájem, vyplňte prosím přihlašovací formulář tady: https://forms.gle/LaquKuUVo3wPhfpb8

Workshop povedou lektorky Tereza Cajthamlová a Zuzana Schreiberová z MKC Praha.

Tereza Cajthamlová vystudovala žurnalistiku a sociální práci na FSS Masarykovy univerzity v Brně. Dříve pracovala jako redaktorka v novinách, sociální pracovnice pomáhající lidem ohroženým sociálním vyloučením a předsudečným násilím a věnovala se také vzdělávání odborné i laické veřejnosti. V MKC Praha působí od září 2018 jako metodička vzdělávacích programů.

Zuzana Schreiberová vystudovala bakalářský obor Studium Humanitní vzdělanosti na FHS Univerzity Karlovy v Praze. V navazujícím magisterském studiu Obecné antropologie se specializovala na historickou antropologii, narativní analýzu a paměťová studia. Od září 2015 se věnuje také pomoci uprchlíkům v rámci Iniciativy Hlavák a dalších dobrovolnických iniciativ. Od srpna 2017 je výkonnou ředitelkou MKC Praha a statutární zástupkyní.

 

2. 3. 22
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲