Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Vítězné příběhy migrantů v soutěži "Migrants in the Spotlight"

Vítězné příběhy migrantů v soutěži "Migrants in the Spotlight"

26. 5. 11
Zdroj: IOM
Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), ve spolupráci s Evropskou komisí, uspořádala pro studenty vysokých škol soutěž článků a dokumentů s migrační a integrační tématikou. Články a dokumenty nabízejí pohled studentů na migraci a integraci cizinců v Maďarsku, České republice, Lotyšsku, Litvě, Rumunsku a na Slovensku, často na základě příběhu konkrétních migrantů.

Za pozornost stojí všechny vítězné články a krátká videa, nicméně chceme Vás upozornit zejména na ty příběhy, které se dotýkají České republiky.

Vítězkou v kategorii článků se stala Magdalena Vaculciakova, která popisuje život rodiny barmských uprchlíků ve Vsetíně, protože je přesvědčená, že novináři by měli psát také o pozitivních příbězích migrantů žijících v České republice. Třetí místo v kategorii článků získal thajský student Thanakon Tiwawong, který studuje na Slovensku a jako dobrovolník neziskové organizace AFS Mezikulturní programy se věnuje mezikulturnímu vzdělávání v Česku i na Slovensku. Zdeněk Chaloupka zvítězil v kategorii dokumentů s životním příběhem Eleny Tulupové - ruské vědkyně, která založila neziskovou organizaci AMIGA věnující se problémům zdravotní peče o cizince v ČR. Přejeme příjemný čtenářský a divácký zážitek!

Články a dokumenty najdete zde....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect