Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
4. 4. 16
Zdroj: migraceonline.cz

Stereotypy v médiích a o médiích

Stereotypy v médiích a o médiích

Erik Tabery a Tomáš Samek jako hosté další debaty z cyklu Lidová škola migrace 2016. Pořádá Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung Praha. 

Pokud se nemůžete dostavit osobě, sledujte ON-LINE PŘENOS .

Hosté:
  • Erik Tabery / šéfredaktor časopisu Respekt 
    Jako novináři všichni bojujeme se stereotypy. Každý jsme si prošli nějakou výchovou, školou, zkušeností… to vše v nás může vytvořit stereotypy, které nás vzdálí realitě. Proto si myslím, že důležitější než být objektivní, je pro novináře být stále otevřený. Být připraven se nechat překvapovat a nebát se zjistit, že jsme si v sobě pěstovali obraz někoho či něčeho, ačkoli je ve skutečnosti naprosto jiný.
  • Tomáš Samek / antropolog
    Celý sociální život je založen na stereotypech a platí to i pro média jako jeho nedílnou součást. Lišíme se v míře, v níž si jsme svých stereotypů vědomi a v níž jsme ochotni je přiznat sobě i svému okolí. Zajímavá vlastnost stereotypie tkví v tom, že ji zpravidla daleko ostřeji vnímáme zvenčí než zevnitř. Jak zůstat součástí daného sociálního prostředí jako jeho plnohodnotně zapojený aktér čili občan a přitom si uchovat dostatečný odstup potřebný k nahlédnutí toho, že reprodukujeme strereotypní myšlenková schémata? Ve svém příspěvku promluvím o různých aspektech této paradoxní dynamiky poznání a účasti. 

Následnou debatu moderuje Patrik Eichler

Vstup je zdarma.

LSM_pozvanka_A4_Stereotypy o mediich_TISK_bez orezovek.jpg

Více informací na www.mkc.cz a www.migraceonline.cz.

4. 4. 16
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲