Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Sociální tlumočení ve styku s cizinci

Sociální tlumočení ve styku s cizinci

META o. s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů zahajuje realizaci projektu „Sociální tlumočení ve styku s cizinci“.

Projekt „Sociální tlumočení ve styku s cizinci“ je realizován v rámci veřejné zakázky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Cílem projektu je vytvoření vzdělávacího modulu pro potenciální sociální tlumočníky z vietnamské, mongolské a ruské komunity, jejich proškolení a následné zabezpečení odborné stáže. Cílovou skupinou projektu jsou cizinci, kteří jsou dobře jazykově vybaveni a kteří zároveň uvítají možnost lepšího profesního uplatnění. Projekt by měl přispět k vyřešení problému nedostatku tlumočníků zaměřených na sociální problematiku.

Vzdělávací modul bude rozdělen do dvou částí. První obecný modul bude zaměřen na zásady a techniky tlumočení. Absolventi získají vědomosti z oblasti etiky, komunikativních dovedností, specifik komunitního tlumočení a jiných relevantních témat. Druhý modul bude zaměřen na specifické oblasti a veden ve vietnamském, mongolském a ruském jazyce. Mezi specifické oblasti patří především témata vztahující se ke školství a vzdělávání, každodennímu životu v ČR, zdravotnictví, pobytovému zákonu, zaměstnání atd. Součástí projektu bude rovněž zabezpečení placené stáže pro úspěšné absolventy vzdělávacího modulu. Absolventi tak budou mít možnost praktické aplikace získaných dovedností a navíc budou za každou stáž finančně ohodnoceni. Účast na vzdělávacím modulu je bezplatná.

Kurz začne v září 2011, časový harmonogram bude upřesněn na základě časových možností účastníků a lektorů.
Pro více informací o projektu kontaktujte koordinátorku projektu Petru Kozílkovou.

Kontakt:
Petra Kozílková
META o. s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů
Ječná 17, Praha 2, 120 00
www.meta-os.cz
Tel.: 222 521 446, email: kozilkova@meta-os.cz...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect