Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Sociální a pracovní poradenství Centra pro integraci cizinců ve Středočeském kraji a v Praze

Sociální a pracovní poradenství Centra pro integraci cizinců ve Středočeském kraji a v Praze

Centrum pro integraci cizinců realizuje nový projekt, který nabízí jazykové vzdělávání (nízkoprahové kurzy češtiny), bezplatné poradenství, asistenci a informační aktivity cizincům ze třetích zemí žijícím v regionu středních Čech a v Praze. Projekt je podpořen Ministerstvem vnitra a Evropským sociálním fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Je tedy zaměřen na cizince z tzv. třetích zemí s legálním pobytem v ČR (dlouhodobý pobyt, přechodný pobyt jako rodinný příslušník, trvalý pobyt) a zejména na pracovní migranty. Základní informace jsou poskytovány cizincům bez ohledu na druh pobytu.

Cizincům nabízíme sociální poradenství i asistenci při jednání s institucemi a úřady, pracovní poradce pomáhá klientům při vyhledávání zaměstnání a kontaktování zaměstnavatelů. V rámci projektu bude uskutečněno pět informačních seminářů pro cizince a budou vytvořeny 3 nové informační materiály jako doplnění existujícího infoservisu pro cizince. U vybraných aktivit zajišťujeme klientům hlídání dětí a v případě potřeby tlumočení.

Sociální a pracovní poradenství je poskytováno na několika místech v regionu - zejména v Kolíně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi. Poradenství může být poskytováno i v jiných místech v terénu podle potřeb cizinců, nebo v poradně v Praze.

Z prostředků projektu jsou hrazeny nízkoprahové kurzy češtiny, které na jaře 2011 probíhají v Kolíně, Kutné Hoře a Praze 11 (více informací na www.cicpraha.org – záložka „čeština“).

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pracovníky Centra pro integraci cizinců na tel. čísle 222 360 452 (poradna v Praze), nebo 774 866 838 (poradny ve Středočeském kraji)....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect