Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › SAPA přivítá návštěvníky v rámci unikátní prohlídky a diskusního setkání

SAPA přivítá návštěvníky v rámci unikátní prohlídky a diskusního setkání

16. 4. 12
Zdroj: Meta, o.s.
Dne 17. dubna se na odpoledne otevře pro zástupce z řad odborné veřejnosti, studentů i médií areál obchodního a kulturního centra SAPA. Během přibližně tříhodinového programu se uskuteční komentovaná prohlídka areálu SAPA a diskusní setkání věnované úloze tohoto centra v procesu integrace Vietnamců do české společnosti. Celou akci pořádá META o.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů a občanské sdružení Klub Hanoi.

Unikátní akce odstartuje v 15 hodin komentovanou prohlídkou areálu obchodního a kulturního centra SAPA na pražské Libuši. V rámci této prohlídky budou mít účastníci šanci nahlédnout i do lokalit, do kterých není veřejnosti běžně umožněn přístup. Vietnamský průvodce je mimo jiné zavede do místní mateřské školky, buddhistického chrámu i obchodů s tradičními vietnamskými potravinami.

Po vietnamském pohoštění, které návštěvníkům přichystá Svaz Vietnamců v ČR, bude následovat druhá část programu. Během ní představí zástupci Klubu Hanoi výstupy projektu Spokojené sousedství, který se soustředí na soužití Čechů a Vietnamců v lokalitě Praha – Libuš. Celou odpolední akci zakončí debata na téma role SAPY v procesu integrace Vietnamců. Debaty se zúčastní sociolog a Vietnamista Jiří Kocourek, doktorandka oboru sociální geografie a regionální rozvoj na Přírodovědecké fakultě UK Tereza Kušniráková, odborná sociální a pedagogická poradkyně Petra Hlavničková a zástupce Svazu Vietnamců v ČR....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect