Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
20. 1. 14

Projekt Fair Play – Studenti za rovnoprávnost

Projekt Fair Play - Amnesty International hledá dobrovolné spolupracovníky mezi příslušníky menšin žijících v České republice na místa knih v Živé knihově, kteří mají zájem podělit se o své životní zkušenosti se studenty a dětmi.

Projekt Fair Play – Studenti za rovnoprávnost

Projekt Amnesty International je zaměřen na lidská práva a jeho cílem je prevence diskriminace, rasismu a extremismu. Je založen na dlouhodobé spolupráci s vybranými školami a nízkoprahovými kluby v Praze, Ústí nad Labem a Brně, kde bude realizována řada vzdělávacích lidskoprávních aktivit. Cílem projektu je také zvýšení aktivity studentů a jejich podpora při pořádání vlastních akcí na obranu lidských práv.

Živá knihovna

Hlavním lákadlem projektu je Živá knihovna, kde si studenti místo knížek můžou „půjčit“ osobu se zajímavým životním příběhem, se kterou by si v reálném životě třeba nikdy nepopovídali, a zeptat se jí na všechno, co je zajímá. Osobnosti, se kterými se studenti budou moci seznámit, jsou příslušníci různých menšin žijících v České republice. Více o Živých knihovnách se můžete dozvědět zde: http://www.amnesty.cz/z842/amnesty-international-nechava-knihy-mluvit.

Hledáme dobrovolné spolupracovníky na místa knih, kteří mají zájem podělit se o své životní zkušenosti se studenty a dětmi. Knihy se účastní Živých knihoven přímo v místě školy, v Praze nebo Ústí nad Labem, dle svého výběru a časových možností. Napište nám na tereza.jarolimova@amnesty.cz a rádi Vám řekneme více.

20. 1. 14
...nahoru ▲