Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
29. 1. 08
Zdroj: migraceonline.cz

Obrazy ze života Mongolů

Fotoreportáž dokumentuje, že mimo práce, která nedovoluje příliš volného času, si Mongolové v Česku najdou občas volno na připomenutí si své národní kultury a společné setkávání.

 Operní zpěvačka Jagarma žije v Česku už skoro čtyři roku a živí se jako šička. Její čeština je téměř bezchybná, učitele ale nikdy neměla. „Chtěla jsem si povídat, tak se učím“ vysvětluje.

 

Česko-mongolská společnost organizuje v Česku různé mongolské večery. Pravidelným vystoupením bývá i předvedení tradičního mongolského zápasu.


 Vítání nově příchozích Mongolů do Plzně, které zorganizovala Česko-mongolská společnost. Vybudování kontaktů a předání informací usnadňuje život v nové zemi.

mongolove4.JPG 

Setkání nastávajících maminek v Charitě Plzeň. Porod dítěte v zemi, která je pro část z nich stále nová, patří mezi životní zkušenosti, kde sdílení zkušeností přispěje k lepší pohodě.

 

Do projektu Rodina od vedle se zapojili i Mongolové. Seznámení se s českou rodinou je příležitost, jak se dozvědět víc, kdo a jak se v Česku žije.


České pivo se pochvalují i Mongolové.


 Minulý rok zavítali do České republiky i profesionální umělci z Mongolska. Na jejich vystoupení se ale moc Mongolů podívat nepřijelo, práce musí být pořád na prvním místě.

<<>>Autorkou většiny fotografií je Ariunjargal Dashnyam.
>

Marie Jelínková

PhDr. Marie Jelínková Ph.D., pracuje jako výzkumná pracovnice v Centru pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd v Praze a přednáší na katedře Veřejné a sociální politiky na téže fakultě. Ve svém výzkumu se zaměřuje na témata migrace a integrace osob s migrační zkušeností, podrobně se věnovala situaci osob bez oprávnění k pobytu, přístupu migrantů ke zdravotní péči či oblasti pracovního vykořisťování. Disertační práci obhájila na téma mongolské migrace do ČR. Studovala na FSV UK a na University of Queensland. V minulosti pracovala rovněž jako editorka portálu migraceonline.cz.

29. 1. 08
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲