Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Kurzy podnikání pro cizince zdarma začínají v březnu v Praze

Azylanti a migranti budou mít příležitost zdarma navštěvovat kurz „Základy podnikání“ umožňující splnit si svůj pracovní sen, který se díky kurzu může přiblížit skutečnosti.

Kurz pořádá organizace P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. v rámci projektu Začátek ve svém 2. Partnerem projektu je Organizace pro pomoc uprchlíkům, o.s., která bude zajišťovat odbornou práci s cílovou skupinou projektu. Cílem je podpora dlouhodobě nezaměstnaných cizinců (migrantů a azylantů), registrovaných na ÚP hl. města Prahy, v nalezení jejich nového pracovního uplatnění.

První kurz začne 18. 3. 2015, bude probíhat po dobu osmi týdnů vždy dva dny v týdnu a skončí 7.5. 2015.
Pro ostatní zájemce bude i další běh, který startuje 13. 5. 2015 a končí 2. 7. 2015.

Kurzy umožní cizincům získat znalosti z oblasti podnikání v podmínkách ČR. Každý zúčastněný cizinec/ka bude mít možnost získat informace (legislativa, ekonomie, účetnictví, personalistika, marketing aj.) a do detailu si zpracuje svůj podnikatelský záměr za přítomnosti odborníků z praxe. Po dobu trvání projektu budou účastníci využívat i dalších podpůrných aktivit, např. přímé asistence, poradenství odborníků, právní a sociální poradenství.

Rozhovor s Džanou Nidžar Popović ze spolupořádající Organizace pro pomoc uprchlíkům organizace a článek k projektu.

Kontaktní osoby pro zájemce o kurz či další informace:
Monika Šikulová, P3 – People, Planet, Profit, o.p.s., Malátova 16, Praha, monika.sikulova@p-p-p.cz, 776 786 199
Ivana Baňacká, OPU, Kovářská 4, Praha 9, ivana.banacka@opu.cz, 730 158 779

Realizace projektu bude probíhat od 1.2.2015 do 31.10.2015 a projekt je financován z Operačního programu Praha - Adaptabilita.

10. 2. 15
...nahoru ▲