Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
6. 1. 10
Zdroj: migraceonline.cz
Téma: Integrace

Informace o diskusích zaměřených na integraci cizinců v Pardubicích a v Uherském Hradišti

V rámci projektu Kvalitními informacemi ke kvalitní integraci byly uspořádány tři diskuse. Dvě z nich se konaly v českých krajích, a to v Pardubickém a ve Zlínském kraji. Cílem diskusí bylo seznámit širší veřejnost se situací cizinců v daných lokalitách i s možnostmi jejich zapojení do hostitelské společnosti.
Integrace po česku - debata v Pardubicích

Debata se konala 14. 7. 2009 v Informačním středisku Pardubice Region Tourism. Mezi pozvané hosty patřila paní Ivana Liedermanová z pardubického magistrátu, paní Kateřina Kotrlá z Mostu pro lidská práva a paní Marie Jelínková z Multikulturního centra Praha.

Diskutovalo se o situaci cizinců v Pardubickém kraji, o roli města v integračním procesu i o zkušenostech nevládních organizací. Zmíněn byl i vývoj integrace cizinců v České republice a rostoucí důraz na tuto oblast v posledních letech.
Integrace po česku - debata v Uherském Hradišti

Debata se konala 26. 7. 2009 v Redutě v Uherském Hradišti. Mezi pozvané hosty patřila slečna Saida Teuvazhuková, která je původem z bývalého Sovětského svazu a pan Martin Punčochář ze Sdružení pro pomoc imigrantům.

Diskutovalo se o situaci cizinců v Jihomoravském kraji. Zmíněn byl vznik krajských integračních center a zavedení povinné zkoušky z češtiny pro žadatele o trvalý pobyt. Saida Teuvazhuková mluvila i o své osobní zkušenosti, kdy byla po svém příchodu bez znalosti češtiny zařazena do deváté třídy základní školy.

Diskuse byla součástí programu Letní filmové školy a zúčastnil se jí tak velký počet zejména mladých lidí.

Logo EU Obě diskuse byly uspořádány v rámci projektu Kvalitními informacemi ke kvalitní integraci, který je podpořen Evropským integračním fondem.
Barbora Tošnerová
Barbora Tošnerová [mise(AT)mkc.cz] vystudovala Západoevropská studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V rámci svého studia strávila jeden rok na Klasické univerzitě v Lisabonu. V projektu www.migraceonline.cz se zabývá pracovní imigrací v České republice a v Evropě.
6. 1. 10
Zdroj: migraceonline.cz
Téma: Integrace
...nahoru ▲