Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Evropský Pochod za práva uprchlíků 2011

Evropský Pochod za práva uprchlíků 2011

Zveme vás při příležitosti Světového dne uprchlíků 20. června na Evropský Pochod za práva uprchlíků Umbrella March 2011. Deštník, jako symbol mezinárodní ochrany, má zdůraznit potřebu chránit uprchlíky.

Rádi bychom Vás touto cestou vyzvali, abyste se připojili k českému Pochodu s deštníky. Vyrážíme 20. června, v 9.00h z Václavského náměstí od koně a pokračujeme ulicí Na příkopě, Havířskou, Železnou na Staroměstské nám. Dále půjdeme Pařížskou ulicí přes Čechův most k Úřadu vlády, kde předáme jeho zástupcům výzvu k rychlejšímu a kvalitnějšímu rozhodování při posuzování žádostí o mezinárodní ochranu (azyl) v ČR.

Evropský pochod s deštníky je celoevropská kampaň, kterou chceme upozornit tvůrce politik na jejich povinnost poskytnout ochranu těm, kteří prchají před válkou, mučením a pronásledováním. Upozornit i veřejnost na neutěšenou situaci těch, kteří byli nuceni opustit své domovy a zdůraznit odpovědnost evropských zemí, aby poskytovaly ochranu právě těmto lidem.

Neignorujte situaci uprchlíků, i česká společnost zažila období, kdy její příslušníci potřebovali poskytnout ochranu v cizích zemích, ukažme, že situace uprchlíků nám dnes není lhostejná.

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty ve spolupráci s ECRE (European Council on Refugees and Exiles)

Kontaktní osoba: Pavla Hradečná, Sdružení pro migraci a integraci, Telefon: +420 224 224 379, hradecna@refug.cz...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect