Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czE-knihovna › Evropská kontaktní skupina nabízí nový podnikatelský kurz pro cizince a cizinky ze Středočeského a Plzeňského kraje

Evropská kontaktní skupina nabízí nový podnikatelský kurz pro cizince a cizinky ze Středočeského a Plzeňského kraje

Cílem projektu „Podnikání – Vaše šance“ je podpořit migranty při zahájení živnostenského podnikání. Projekt tak reaguje na postavení cizinců na českém trhu práce, kdy samostatná výdělečná činnost představuje vhodnou příležitost k ekonomické aktivitě migrantů, uplatnění jejich kvalifikace a využití přínosu jejich zkušeností ze zemí původu.

Migranti a migrantky žijící v České republice často čelí vícenásobné diskriminaci v přístupu k zaměstnání. Předsudky a stereotypy, na základě kterých zaměstnavatelé jednají diskriminačně, se týkají nejen odlišného kulturního původu a národnosti, ale i pohlaví, věku či rodičovství. Mnohdy se stávají oběťmi zneužívání, ať už ze strany zprostředkovatelských agentur, přes které se dostali do České republiky, nebo ze strany bezskrupulózních zaměstnavatelů, ke kterým se dostali po příjezdu do země, a pracují v pololegálních či nelegálních podmínkách.

Pracovat v zaměstnaneckém poměru je navíc v současné době pro mnohé cizince (z tzv. třetích zemí) nemožné vzhledem k omezenému vydávání pracovních povolení.

Kurz je určen právě těmto cizincům a cizinkám, kteří žijí v Středočeském nebo Plzeňském kraji, a zároveň mohou legálně podnikat v České republice. Zahrnuje jazykovou výuku, tematické přednášky a workshopy zaměřené na podnikatelské minimum, orientaci na trhu práce i sociokulturní témata, pracovní stáže ve firmách a pro nejúspěšnější účastníky rovněž příspěvek na rekvalifikační kurz. Během vzdělávacího kurzu bude účastníkům poskytováno kariérní poradenství a asistence na úřadech, vypracují si podnikatelský záměr a absolvují kurz zahájením samostatné výdělečné činnosti.

Zájemci se mohou hlásit na tyto kontakty:

Pro Plzeňský kraj: Džumagul Čotkarajeva – dzumagul.cotkarajeva@ekscr.cz - 774 454 561

Pro Středočeský kraj: Christo Bjalkovski – christo.bjalkovski@ekscr.cz - 774 454 970

Projekt je financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect