Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
28. 2. 11
Zdroj: migraceonline.cz

Dejme šanci (i)migrantům (tisková zpráva)

Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) zahajuje realizaci projektu Dejme šanci (i)migrantům. Projekt má za cíl seznámit studenty základních škol a širokou veřejnost s problematikou integrace cizinců u nás a s důvody jejich migrace.

Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) zahajuje realizaci projektu Dejme šanci (i)migrantům. Projekt má za cíl seznámit studenty základních škol a širokou veřejnost s problematikou integrace cizinců u nás a s důvody jejich migrace. V průběhu roku tak bude připraveno 13 besed na základních školách v regionu Praha a Střední Čechy, kterých se zúčastní odborníci ze SIMI a samotní cizinci, kteří tak předají své osobní zkušenosti prostřednictvím vlastního příběhu. Na besedy budou navazovat Multikulturní večery pro veřejnost, na kterých se rodiče dětí, sousedé a místní komunita budou moci seznámit s vybranými zeměmi prostřednictvím jejich kultury (hudby, tance, jídla apod.).

K realizaci projektu byla využita podpora z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Prostřednictvím setkávání na besedách a večerech by tak SIMI chtělo přispět k většímu porozumění mezi veřejností a reprezentanty jiných kultur, se kterými žijeme společně v jedné zemi a odbourat některé předsudky a stereotypy na obou stranách. Česká společnost byla po dlouhou dobu uzavřená a je načase otevřít se novému a bojovat proti šedi revizí svých zažitých názorů a osobních zkušeností.

Pro zájemce o spolupráci z řad ZŠ či dobrovolníků při pořádání společných večerů a pro více informací kontaktujte prosím kancelář SIMI.

Kontakt:
Kateřina Dederová
Sdružení pro integraci a migraci
Senovážná 2, 110 00, Praha 1
www.uprchlici.cz
Tel : 224 224 379, E-mail: dederova@refug.cz

28. 2. 11
Zdroj: migraceonline.cz
...nahoru ▲