Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci
24. 1. 14

Asistenční služby pro migranty InBáze III

Cílem projektu je poskytovat asistenční a poradenské služby cizincům ze třetích zemí, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, přímo na Odděleních pobytu cizinců MV ČR v češtině, angličtině, arabštině, francouzštině, ruštině, vietnamštině a mongolštině.

Tento projekt navazuje na tři předchozí úspěšné projekty Asistenční služby pro migranty InBáze I, II a III realizované od roku 2011 až do současnosti. Služba je poskytována na území hlavního města Prahy v návaznosti na spolupráci s Integračním centrem Praha a dalšími nevládními migrantskými organizacemi.

Jedná se o velmi potřebný a inovativní model poradenství, jenž vznikl ve spolupráci s Odborem azylové a migrační politiky MV ČR. Konkrétně působíme v samostatné kanceláři přímo na OPC Praha III v Cigánkově ulici, OPC Praha IV na Koněvově ulici a OPC Praha I na Bohdalci, kam přichází více než ¾ cizinců s dlouhodobým, přechodným pobytem a trvalým pobytem. Poradenství na pobočkách ve věci správního řízení a tlumočení poskytují vyškolení interkulturní pracovníci ve spolupráci s poradci ve věcech pobytu s právním a sociálním zaměřením. Více informací najdete na: http://www.inbaze.cz/asistence-na-pobockach-opc-mvcr/

24. 1. 14
...nahoru ▲