Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czUžitečné zdrojeKalendář akcí › Chcete uspořádat besedu na téma migrace, uprchlictví nebo interkulturní soužití a dozvědět se jak na to?

Chcete uspořádat besedu na téma migrace, uprchlictví nebo interkulturní soužití a dozvědět se jak na to?

Připravili jsme pro vás, v rámci platformy Jsme to my, další zajímavý seminář pro organizátory dne 8. března 2017 od 13h do 18h na Praze 3. Dozvíte se zde informace k současné uprchlické situaci u nás a ve světě a tipy na aktuální zdroje informací. Vysvětlíme vám základy mediální komunikace a spolupráce s novináři. Zaměříme se i na problematiku islamofobie v ČR a na to, proč je kritická debata o islámu potřebná. Poradíme vám také jak facilitovat nestejnorodou skupinu lidí a jak při něm podporovat otevřenou, vstřícnou a nenásilnou komunikaci.

Program:
  • Magda Faltová, SIMI – Azyl a migrace – situace v České republice a v Evropě v současném kontextu; kde hledat zajímavé a objektivní zdroje informací; jaké jsou problémy, které migranti v ČR řeší.
  • Bronislav Ostřanský, Islamofobie po česku – východiska, projevy i paradoxy – proč islám vyvolává v ČR tolik emocí a čím je český odpor proti muslimům specifický; proč je kritická debata o islámu tolik potřebná – a přesto zde chybí?
  • Marie Heřmanová, OSF – Novináři vs. uprchlíci – vysvětlení základů mediální komunikace – kdy komunikovat a kdy ne a na co se připravit; jaké jsou nejčastěji kladené otázky; jak dostat novináře na svojí stranu a co jim nabídnout.
  • František Cihlář, SIMI – Jak organizovat besedy a interkulturní setkání – základy pořádání besed a jejich hlavní úskalí; pravidla facilitování nestejnorodé skupiny lidí a jak při něm podporovat otevřenou, vstřícnou a nenásilnou komunikaci.
  • Diskuse

Registrace:

Zájemce prosíme o registraci prostřednictvím ONLINE FORMULÁŘE či na emailu dederova@refug.cz. Dotazy směřujte na uvedený email či tel. 603839076 (Kateřina Dederová, SIMI). Účast na semináři je zdarma, občerstvení je zajištěno. Kapacita je omezena. Informace také na www.migrace.com a jsmetomy.cz

Pozvánka ke stažení

datum: 8. března 2017 (středa) 13:00 - 18:00
místo: Diakonie ČCE – poradna Lifetool, Prokopova 4, Praha 3 – Žižkov (vchod z průjezdu)
pořádá: Jsme to my


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect