Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czUžitečné zdrojeKalendář akcí › My a ti druzí - Pracovní migrace a její možné regionální dopady

My a ti druzí - Pracovní migrace a její možné regionální dopady

Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy a Organizace pro pomoc uprchlíkům pořádají večerní besedy pro veřejnost s názvem „My a ti druzí – společně k integraci v Plzni“. Pozvání na tento večer přijali Mgr. Václav Dohnal - (Ministertvo vnitra ČR - Odbor azylové a migrační politiky); mjr. Mgr. Stanislav Mraček (odbor cizinecká policie - PČR); Mgr. Viktor Rumpík (sociální pracovník - Terén pro ohrožené osoby - Diakonie Západ) a Masha Volynsky (Konsorcium nevládních neziskových organizací pracujících s cizinci v ČR). Akce se koná 19. 9. od 17:00 v Družbě Plzeň. 

Téma pracovní migrace a agenturního zaměstnávání je v Plzni více než aktuální. Nese sebou otázky politické, sociální, bezpečnostní i právní. Současná situace, kdy firmy v celém kraji doslova baží po zaměstnancích, kdy majorita nestačí pokrývat poptávku po pracovní síle, je příchod „pracantů“ z Bulharska, Rumunska, Slovenska a dalších zemí přirozeným procesem. Tento proces bývá zatížen „pachutí“ morální paniky, konfliktu a strachu. Plzeňský region je průmyslovou oblastí s velkou koncentrací pracovních míst, zejména proto dochází v Plzni a okolí k nárůstu pracovních agentur, které zprostředkovávají pracovní místa Čechům i cizincům, a současně zprostředkovávají pracovní sílu největším zaměstnavatelům v kraji. To obnáší nároky na infrastrukturu, ubytovací kapacity, legislativní i sociální zázemí pro mnoho nově příchozích.

Nese to i zodpovědnost zprostředkovatelů práce, zaměstnavatelů, pracovníků samotných i celé veřejnosti v čele s lokálními samosprávami. Pojďme se pobavit o možnostech prevence nežádoucích jevů i podpory společného soužití. Diskutujme o právech i povinnostech jednotlivých zúčastněných i o běžných tématech, které se týkají života cizince v ČR a jeho příchodu do Plzně. Pokusme se s odborníky vyvrátit mnohé mýty a nahlédnout skutečnou povahu migračních procesů. Chceme posunout odbornou debatu mezi lidi, tak aby každý mohl sdělit svůj názor.

datum: 19. září 2018 (středa) 17:00 - 20:00
místo: Družba, Sedláčkova 19, 30100 Plzeň
pořádá: Organizace pro pomoc uprchlíkům, Diakonie Západ, Družba


PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
123
     
     
    
    
    
    
    
45678910
    
11121314151617
     
    
18192021222324
     
   
25262728
   
    
      
      
      
   
   
   
   
   
   
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect