Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Lépe už bylo?! Hledá se spasitel

Myslíte si, že nás zdi chrání, nebo rozdělují? Proč volíme silné lídry? A potřebujeme vůbec společnost spojovat? I tyto otázky zazní na další z cyklu veřejných debat Českého rozhlasu Plus.

Zapojte se i vy. Přijďte do DOXu, nalaďte přímý přenos na Plusu nebo sledujte živý VIDEO přenos na Facebooku Český rozhlas Plus.

HOSTÉ:
► diplomatka Magda Vášáryová
► generál Petr Pavel
► herečka Martha Issová
► psychiatr Cyril Höschl
► publicistka Saša Uhlová

Moderuje Michael Rozsypal

Podle nejrůznějších ukazatelů se nám žije nejlépe v historii. Celosvětově jsou lidé zdravější a dožívají se vyššího věku. Evropa je po divokém 20. století pilířem svobody a demokracie.

Přesto jsme frustrovaní a máme pocit, že svět se rozpadá. Stavíme zdi, toužíme po silných lídrech a společnost se rozděluje. Znamená to, že lépe už bylo? Potřebujeme najít spasitele?

Debatu vysílá ČRo živě v rámci výstavy „Vítejte v těžkých časech“ v Centru současného umění DOX. Hosté i publikum se tak de facto stanou její součástí.

- vstup ZDARMA -

----------------------------------------------------
Jednou za dva až tři měsíce vyjíždí ČRo do jednoho z krajských měst a diskutujeme o aktuálních a palčivých otázkách. Veřejnost má příležitost setkat se a vyměnit si názory s atraktivními hosty. Publikum se od začátku debaty stává její aktivní součástí, diváky po celou dobu zapojujeme do diskuze. Nabízíme střet myšlenek a úhlů pohledu. Události a problémy dnešního světa a naší společnosti zasazujeme do kontextu. Nekloužeme po povrchu, ale jdeme do hloubky a snažíme se objevit nové obzory.

Výjimeční hosté. Atraktivní témata. Střet názorů. A ve vašem městě.

datum:29. ledna 2019 (úterý) 18:30 - 20:00
místo:DOX, Poupětova 1, 170 00 Praha
pořádá:Český rozhlas Plus a DOX
...nahoru ▲