Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

EU a migrace: Rozhodnou migranti evropské volby?

Chcete se dozvědět, jakým způsobem se na úrovni Evropské unie o záležitostech spojených s migrací rozhoduje? Co k tomu může říct Česká republika? A jak kartami zamíchají nadcházející volby? Přijďte debatovat s odborníky v rámci dalšího setkání Lidové školy migrace. Akce se koná 27. 3. od 18:00 v Akademickém centru Husova. 

Migrace je tématem, které je pro Evropskou unii nesmírně důležité a které ji také rozděluje: jednotlivé státy se od sebe liší tím, odkud do nich lidé přicházejí, společenskými podmínkami a také politickými tradicemi. Na některých úrovních je spolupráce mezi zeměmi Evropské unie už rozvinutá: k nim patří společná kontrola hranic, sjednocování azylového systému nebo povolení k trvalému pobytu. Jinde se společná politika teprve rozvíjí: například v oblasti řízení pracovní migrace, řešení problému přítomnosti ilegálních migrantů nebo o dohody se třetími zeměmi, například státy v severní Africe. Zároveň se zde objevuje několik konfliktních bodů: za všechny jmenujme například uprchlické kvóty. Migrace bude hrát velkou roli také v blížících se volbách do Evropského parlamentu.

Chcete se dozvědět, jakým způsobem se na úrovni Evropské unie o záležitostech spojených s migrací rozhoduje? Co k tomu může říct Česká republika? A jak kartami zamíchají nadcházející volby? Přijďte debatovat s odborníky v rámci dalšího setkání Lidové školy migrace.

Hosté:

Petr Baroch, Organizace pro pomoc uprchlíkům
Anna Dumont, expertka na migraci
Zuzana Stuchlíková, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Moderuje Tomáš Samek

Vstup je zdarma.
Více informací na www.mkc.cz a www.migraceonline.cz.

 

K projektu:Lidová škola migrace

datum:27. března 2019 (středa) 18:00 - 21:00
místo:Akademické konferenční cenrum, Husova 4a, Praha 1
pořádá:Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v České republice
PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
12
      
      
      
     
     
     
     
3456789
  
   
     
     
10111213141516
  
     
    
17181920212223
    
24252627282930
      
      
      
...nahoru ▲