Migraceonline.cz

Portál pro kritickou diskuzi o migraci

Diskuze: Migrace /Město / Sídliště - Co je to Arrival City?

Jak se promeňuje město a městský prostor vlivem migrace? Jak probíhá či by měla probíhat integrace v městském prostoru? Jaká je role obcí, samosprávy, neziskových organizací a samotných migrantů v procesu integrace? Jak se liší přístup k integraci ve městě v České republice a v Německu? Na tyto otázky odpoví zástupci výše zmiňovaných skupin.

Vystoupí: 

Dr. Noa K. Ha, ředitelka výzkumu v Centru pro výzkum integrace na univerzitě v Drážďanech. Vystudovala architekturu, zabývá se urbánní sociologií, sociologií prostoru a napsala dizertaci o tom, jak se projevuje rasismus v organizaci pouličního prodeje v Berlíně. Píše o migraci, uprchlících, veřejném prostoru a asijské diaspoře v Německu (sama pochází z holandsko-indonéské rodiny). 

Mgr. Luboš Kožíšek, koordinátor poboček v Integračním centru Praha. Vystudoval sociální pedagogiku. Praktické zkušenosti v sociálních a asistenčních službách postupně nabýval nejen v České republice, ale také v Anglii a Španělsku. Tématem integrace migrantů se profesně zaobírá již několik let. V Arcidiecézní charitě Praha se v minulosti podílel na vedení několika projektů, na příklad na projektu přesídlení českých krajanů z Ukrajiny do České republiky. V ICP působí také na expertní pozici v mezinárodním projektu Integra. Podílel se na aktualizaci Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců. 

Petr Syrový pracuje na sociálním odboru městské části Praha 13, kde se dlouhodobě věnuje agendě integrace cizinců a spolupracuje s pobočkou Integračního centra Praha. 

Moderuje Marie Heřmanová (Anthropictures). 

Diskuze proběhne v češtině a v němčině, simultánní tlumočení do obou jazyků bude zajištěno. 

Panelová diskuze se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Arrival City: Jihozápadní město: https://www.facebook.com/events/2202186406730890/


EN
How is migration changing the urban space? What does integration look like and what it should look like at level of city districts and townhalls? What is the role of local authorities, municipalities, NGOs and migrants themselves in the proces? What are the differences in the Czech and German approach? Representatives of all above mentioned groups will try to answer those questions.

The discussion will be in Czech and German, with translation available from/to these langauges.

Zobrazit míň

datum:9. října 2018 (úterý) 18:00 - 20:00
místo:Kasárna Karlín, Prvního pluku 2, 18000 Karlín, Hlavní Město Praha, Czech Republic
pořádá:Anthropictures a Goethe-Institut Prag
PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
12
      
      
      
     
     
     
     
3456789
  
   
     
     
10111213141516
  
     
    
17181920212223
    
24252627282930
      
      
      
...nahoru ▲