Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.cz › Knihovna článků o migraci

Knihovna článků o migraci

Žánr:
projektyzměnit
Téma:
- všechna tématazměnit
Země:
- všechny zemězměnit
Text:
Autor:
Články v angličtině vyhledávejte přes www.migrationonline.cz.

Poradna pro integraci podporuje uprchlíky

26. 1. 15
Od 1. 8.2014 realizuje nezisková organizace Poradna pro integraci projekt s názvem „Psychologická a psychosociální podpora při hledání zaměstnání.“ Cílovou skupinou tohoto projektu jsou osoby s udělenou mezinárodní ochranou (azylanti a osoby s udělenou doplňkovou ochranou)....
Česká republika projekty

Asistenční služby InBáze na odděleních pobytu cizinců v Praze IV

20. 1. 15
Ve spolupráci s OAMP MV ČR byl v březnu 2011 vytvořen velmi inovativní a potřebný model poskytování tlumočení a poradenství přímo na OPC v Praze, kam přichází více než ¾ cizinců s dlouhodobým a přechodným pobytem. Projekt navazuje na již realizované projekty Asistenční služby I, II a III....
IntegraceČeská republika projekty

Nový domov pro azylanty IV

20. 1. 15
Cílem projektu Nový domov pro azylanty IV je poskytovat komplexní služby související s integrací osob s přidělenou mezinárodní ochranou, konkrétně pomoc se zajišťováním bytů v rámci SIP, sociální, pracovní a psychologické poradenství osobní asistenci při integraci do obce, pomoc se zprostředkováním návazných služeb a pomoc se zajišťováním léků. 
IntegraceČeská republika projekty

Výzkumný a vzdělávací projekt „Muslimové očima českých školáků“

7. 10. 14
V televizních zprávách, novinách a internetových diskuzích se témata spojená s muslimy či islámem objevují takřka denně. V rámci výuky se však žáci těmto tématům věnují jen okrajově a nejsou pak schopní informace z médií kriticky vyhodnotit. O nápravu tohoto stavu se snaží projekt „Muslimové očima českých školáků....
Integrace, Média a menšinyČeská republika projekty

Migrantky a nájemná práce v domácnosti v České republice

2. 10. 14
Podmínkami práce žen-migrantek, které pracují v cizích domácnostech, se zabýval výzkum v projektu „Rovné šance na prahu českých domácností“. Výsledky výzkumu, prvního svého druhu v Česku, shrnuje publikace s názvem „Migrantky a nájemná práce v domácnosti v České republice“.
Pracovní migrace, Média a menšiny, Gender a migrace, Politická ekonomie migrace a mobility v EUČeská republika

Khatar san? Odkud jste?

22. 9. 14
Jak slovenští Romové přišli do českých zemí za prací a co se dělo potom.
Česká republika projekty

Cyklus komentovaných procházek - Praha sdílená a rozdělená

15. 9. 14
Víte, kde se v Praze setkávali bohémové a umělci, kde se skrývali uprchlíci z Německa před nacismem a která místa jsou spojená s kampaní za volební právo žen? Mohlo to být v domě, kde bydlíte, v ulici, kterou denně chodíte, či kavárně, kde sedáváte. Vydejte se s námi na komentované procházky o česko-německo-židovské Praze první poloviny 20. století.
Česká republika projekty

Networkingové středy pro cizince v Praze

10. 9. 14
  • pořádá společnost GLE
  • každou druhou středu od září do prosince 2014
  • pro cizince v Praze
Česká republika projekty

Organizace META, o. p. s. pořádá kurzy českého jazyka pro oblast zdravotnictví

18. 8. 14
Jste lékař nebo pracujete ve zdravotnictví? Potřebujete si zlepšit český jazyk? Sdružení META otevírá registraci do zdokonalovacího kurzu českého jazyka pro oblast zdravotnictví.
Česká republika projekty

Záznam z kulatého stolu: Zahraniční zaměstnanci - pracovníci druhé třídy?

1. 8. 14 Marie Jelínková
Dne 10. dubna 2014 se na velvyslanectví České republiky v Berlíně konal kulatý stůl na téma „Zahraniční zaměstnanci – pracovníci druhé třídy?“, během něhož spolu diskutovali představitelé Německa a České republiky problematiku měnících se forem zaměstnávání zahraničních pracovníků v těchto dvou zemích.
Pracovní migraceNěmecko, Česká republika

Jsou migrantky nad 40 na vedlejší koleji?

31. 7. 14
Pracovní diskriminace žen není v České republice žádnou novinkou. Společně s diskriminací věkovou patří k jedné z hlavních překážek zařazení na trh práce. Přidá-li se i diskriminace kvůli etnické a sociální příslušnosti, které u nás může čelit až 189 tisíc legálně pobývajících migrantek, jedná se o velice těžko překonatelnou bariéru.
Pracovní migrace, IntegraceČeská republika projekty

Kurz pro migranty a migrantky: "Jak podnikat v ČR"

23. 7. 14
InBáze, o.s. ve spolupráci s GLE nabízí migrantům a migrantkám s pobytem v Praze možnost účastnit se kurzu „Jak podnikat v ČR“.
IntegraceČeská republika projekty

Zapojte se do projektu Světová škola!

18. 7. 14
Výzva pro neziskové organizace zabývající se globálním rozvojovým vzděláváním: připojte se do týmu NNO (Varianty, ADRA, MKC Praha a ARPOK), který uděluje certifikát Světová škola.

Asistenční služby pro migranty InBáze IV

4. 7. 14
Cílem projektu je poskytovat asistenční a poradenské služby cizincům ze třetích zemí, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, přímo na Odděleních pobytu cizinců OAMP MV ČR (dále jen „OPC“). Služba je poskytována na území hlavního města Prahy v návaznosti na spolupráci s Integračním centrem Praha a dalšími nevládními migrantskými organizacemi....
Česká republika projekty

Projekt „Vítejte v České republice“ nastavil podobu adaptačně integračních kurzů pro nově příchozí cizince

30. 6. 14
„Vítejte v České republice“ vrcholí! Projekt, který funguje od ledna 2013, vlastně nastavuje podobu budoucích adaptačně integračních kurzů pro nově příchozí cizince ze třetích zemí. Původně měly být povinné pro migranty už od ledna 2014, k očekávané změně zákona o pobytu cizinců v ČR ale zatím nedošlo. Slovo 21 je jediným subjektem v Česku, který má pilotní fázi těchto kurzů na starosti....
IntegraceČeská republika projekty
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 20 | »
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect