Portál pro kritickou diskuzi o migraci v České republice
a v zemích střední a východní Evropy

MigraceOnline.czZemě › Česká republika

Migrace v zemích střední a východní Evropy

Země střední a východní Evropy - migrace

Česká republika

Informace budou doplněny

Když se řekne Permon (Ústavní péče o děti-cizince v ČR)

26. 5. 11 Barbora Tošnerová
Dětský domov pro děti cizince bez doprovodu známý pod jménem Permon existuje v ČR od roku 2004. Sem přicházejí děti, které se z různých důvodů ocitnou v Česku bez doprovodu, a v poslední době i děti, které jsou rodinám cizinců odebrány. V úvodu je nastíněn systém péče o tyto děti a historie vzniku Zařízení pro děti-cizince v ČR....
IntegraceČeská republika články

„Chceme podat hromadnou žalobu na český stát za diskriminaci mongolských pracovníků.“ Rozhovor s Františkem Teplým, ředitelem firmy zprostředkující práci Mongolům v Česku

16. 5. 11 Jitka Polanská
Počet cizinců ze třetích zemí přicházejících za prací do ČR z Mongolska určuje v současnosti systém neveřejných kvót. František Teplý v rozhovoru popisuje kolizi vízové politiky s aktuální potřebou zahraniční pracovní síly ve společnostech působících v Česku, kterou odráží i počet pracovních povolení udělených úřady práce.
Víza a hraniceČeská republika rozhovory

Výsledky průzkumu v thajských masážních salónech

13. 5. 11
Organizace LA Strada ČR zveřejnila výsledky výzkumné sondy do prostředí thajských masážních salónů v Praze, která se především zaměřovala na to, jak za jakých podmínek thajské pracovnice a pracovníci pracují a jaké jsou případné potřeby těchto pracovnic a pracovníků z hlediska nabídky sociálních služeb. Výzkum probíhal od října do prosince 2010.
Pracovní migraceČeská republika publikace a výzkumy

Poradenství SOZE při asistovaných dobrovolných návratech

12. 5. 11
Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) realizuje v roce 2011 tři projekty zaměřené na poskytování asistenčních služeb při dobrovolných i nucených návratech cizinců do jejich zemí původu. Podrobnosti k jednotlivým projektům se dočtete níže.
Česká republika projekty

Úskalí (ne)zaměstnanosti cizinců v České republice

3. 5. 11
Chtěli bychom upozornit na novou publikaci Organizace pro pomoc uprchlíkům, která informuje o pracovně-právním rámci zaměstnávání cizinců v ČR. Upozorňuje cizince na rizika spojená s nelegální prací a zároveň přináší přehled organizací, které jim mohou v případě potřeby poskytnout odbornou pomoc.
Pracovní migraceČeská republika publikace a výzkumy
« | 1 | .. | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | .. | 117 | »
...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 345
E-mail: migraceonline@mkc.cz

DoporučujemeSponzoři

Partneři

Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect